Укренерго: 8 липня з 19:00 до 22:00 прогнозується обмеження в 4 черги

Сьогодні вранці, 8 липня, Диспетчерський центр «Укренерго» зафіксував споживання нижче прогнозного рівня. Зниження споживання після вихідних та накопичений резерв в системі дали змогу вранці зменшити обсяг обмежень. А з 10:30 до 14:00 обмеження скасовані для всіх регіонів України.

На вечір, із зростанням споживання та температури повітря очікується збільшення обсягу обмежень. За прогнозом, з 19:00 до 22:00 обленерго будуть застосовувати 4 черги графіків відключень. В інші години доби – по всій Україні діятимуть 3 черги графіків погодинних відключень. Втім, зі зміною ситуації в енергосистемі, Диспетчерський центр «Укренерго» може змінити обсяг застосування обмежень. Слідкуйте за нашими офіційними повідомленнями.

Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживачі кожної області, яких можна відключати, поділені на 6 черг. Споживання кожної області відрізняється за обсягами, оскільки залежить від споживання об’єктів критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують більше 80% свого споживання, та не підлягають відключенню.

Скільки черг засовувати у всіх регіонах одночасно – визначає Диспетчерський центр «Укренерго» для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз – визначають обленерго у кожному регіоні.

Умовно, 1 черга графіків – 4 години обмежень за добу, 2 черги – 8 годин обмежень за добу, 3 черги – 12 годин обмежень за добу, 4 черги – 16 годин обмежень за добу. Але, як протягом доби розподілити це навантаження – розраховують обленерго та формують відповідні графіки для кожного регіону. Інформацію про те, який у вас графік погодинних відключень – дивіться на офіційних сайтах обленерго у вашій області та м. Києві, на їхніх майданчиках у соцмережах.

Головна причина застосування графіків погодинних відключень – наслідки восьми ракетних та дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії. На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку. Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів.

ІМПОРТ

Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 29 844 МВт*год, з максимальною потужністю 1538 МВт.

ЕКСПОРТ

Не відбувається і не передбачається.

На ранок залишаються знеструмленими 504 населених пункти.

Через бойові дії: є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій області, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

З технічних причин: знеструмлювалися споживачі у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Сумській, Чернігівській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах.
08.07.2024 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter