Укренергно: 4 липня після обіду по Україні застосовуватимуться три черги графіків погодинних відключень світла

Укренергно: 4 липня після обіду по Україні застосовуватимуться три черги графіків погодинних відключень світла За інформацією НЕК "Укренерго", 4 липня обленерго застосовують 2 черги графіків погодинних відключень до 13:00. З 13:00 та до 23:00 будуть діяти 3 черги відключень.

Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживання кожної області розділено на 6 черг. Скільки черг засовувати у всіх регіонам одночасно – визначає Диспетчерський центр «Укренерго», для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз – визначають обленерго у кожному регіоні.

Інформацію про те, який у вас графік погодинних відключень – дивіться на офіційних сайтах обленерго у вашій області та м. Києві та на їхніх майданчиках у соцмережах.

Головна причина застосування графіків погодинних відключень – наслідки восьми ракетних та дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.

На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку. Сьогодні високі температури повітря в центральних, південних та східних областях. Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів.

Вчора, 3 липня, 11:00 по 22:00 для подолання значного дефіциту в системі, зменшення обсягу обмежень споживання та підтримки резервів, Україна залучала аварійне постачання електроенергії з Польщі та Словаччини.

ІМПОРТ

Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 35 212 МВт*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1660 МВт. Це на 1 000 МВт*год більше, ніж було імпортовано вчора, 3 липня.

ЕКСПОРТ

Не відбувається і не передбачається.

На ранок залишаються знеструмленими 494 населених пункти.

Через бойові дії: є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

Через негоду: знеструмлювались споживачі у Тернопільській, Хмельницький, Чернівецькій областях.

З технічних причин: знеструмлювалися споживачі у Запорізькій, Житомирській, Рівненській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі.
04.07.2024 15:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter