Карась: Черкаситеплокомуненерго незалежне від єдиної енергосистеми

Комунальне підприємство Черкаситеплокомуненерго незалежне від єдиної енергосистеми. Тут теплопостачання генерують від власної генерації.

Про це в ефірі програми “Що далі?” розповів керівник комунального підприємства Павло Карась, інформує 18000.

– У Черкаситеплокомуненерго немає проблем з блекаутами і відключеннями світла. Генерація наших установок забезпечує теплопостачання та електроенергію для міста, – пояснив Павло Карась. – Ми створили енергетичний півострів, об’єднали ці машини високовольтними лініями електропередач і з’єднали з єдиною енергосистемою. Коли енергосистема впаде, цей півострів залишиться жити. Ми забезпечуємо себе електроенергією, а надлишок продаємо в єдину енергосистему.

Як розповів керівник Черкаситеплокомуненерго, до цього енергетичного півострова можна підключити об’єкти критичної інфраструктури за їхнім бажанням.

– Я переконливо хочу, щоб до цього півострова підключилися обласна лікарня, кардіодиспансер, онкодиспансер, Перша і Третя міські лікарні та інфекційна лікарня. Для цього всі технічні можливості є, – зауважив Павло Карась. – Тому що електроенегія, яку виробляють когенераційні машини, дешевша. Вона десь на 25-30 % дешевша від тієї електроенергії, яку зараз купують відповідні установи. Але змусити нікого не можна. Основне – вони повинні мати статус об’єкта критичної інфраструктури. Цей статус держава надає за складною бюрократичною процедурою.
01.07.2024 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter