В енергосистемі України дефіцит спостерігається впродовж цілої доби. Діють ліміти, - Укренерго

В енергосистемі України дефіцит спостерігається впродовж цілої доби. Діють ліміти, - Укренерго Як інформують у НЕК "Укренерго", сьогодні ліміти споживання електроенергії діють в усіх регіонах України протягом доби. Для дотримання лімітів обленерго застосовують графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів.

Вчора, 5 червня, з 20:40 у зв’язку з недотриманням лімітів споживання – Диспетчерський центр «Укренерго» був вимушений застосовувати аварійні відключення у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській Запорізькій, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській областях.

О 21:35 аварійні відключення були скасовані в Одеській та Івано-Франківській, о 23:40 – у Харківській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Рівненській, Волинській, Львівській, Запорізькій, Кіровоградській областях. Для дотримання лімітів обленерго задіяли графіки погодинних відключення.

Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення у вашому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Вчора, 5 червня , на запит оператора енергосистеми Польщі, Україна з 11:00 до 16:00 приймала надлишки електроенергії з цієї країни.

Протягом доби з Румунії, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 25 851 МВт*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 649 МВт.

Не відбувається і не передбачається.

Через погодні умови на ранок знеструмлено понад 100 населених пунктів у Дніпропетровській, Кіровоградській, Хмельницькій, Сумській, Чернігівській областях.
З інших причин без енергоживлення 462 населені пункти.

Через бойові дії:

Є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

З технологічних причин :

Є знеструмлення в Сумській області.
06.06.2024 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter