Укренерго: Заходи з обмеження енергопостачання діятимуть в усіх регіонах України з 00.00 до 24.00

Укренерго: Заходи з обмеження енергопостачання діятимуть в усіх регіонах України з 00.00 до 24.00За повідомленням НЕК "Укренерго", сьогодні заходи обмеження споживання діють в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів протягом всієї доби – з 00:00 до 24:00.

Диспетчерський центр «Укренерго» довів до кожного обленерго обсяг визначеного для регіону ліміту споживання. При його перевищенні діють графіки погодинних відключень.

Причина: значні пошкодження української енергоінфраструктури після 5 масованих російських атак. Тривають відновлювальні роботи і планові ремонти. Одночасно, щільна хмарність в більшості регіонів заважає сонячним електростанціям працювати на максимумі своєї потужності в денні години.

Графіки погодинних відключень можуть бути застосовані для зниження рівня споживання при перевищенні визначених лімітів для кожної області. Диспетчерський центр «Укренерго» доводить їх напередодні до кожного обленерго. Якщо область споживає в межах доведеного ліміту, знеструмлення споживачів можуть не застосовуватись. Якщо ліміт перевищено – знеструмлення будуть відбуватись за опублікованим обленерго графіком.

Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення у вашому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.

Нагадаємо, головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо в години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Сьогодні аварійна допомога з трьох країн Європи застосовується також і в денні години – з 09:00 до 17:00.

Вчора, 22 травня, на запит «Укренерго» було активовано аварійне постачання електроенергії в Україну з 00:00 до 01:00 та з 21:00 до 22:00 з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини. Також, на запит оператора енергосистеми Польщі, Україна з 11:00 до 16:00 приймала надлишки електроенергії з цієї країни.

Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 13 990 МВт*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 521 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1 700 МВт в годину.

Не відбувається і не передбачається.

На ранок знеструмлено 418 населених пунктів.

Через бойові дії:

Є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській областях.
23.05.2024 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter