ISW: Останніми ракетними ударами Росія намагається виснажити українську ППО та уразити енергосистему

Останніми ударами росія намагається уразити енергосистему і виснажену ППО України перед прибуттям допомоги США. Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму регулярному звіті, інформує Спротив.

Як зазначається, в ніч із 7 на 8 травня російські війська здійснили масштабні удари ракетами і з безпілотників по об’єктах української енергетичної інфраструктури, продовжуючи тиснути на виснажену систему протиповітряної оборони України напередодні прибуття масштабної допомоги з боку США.

Аналітики відзначають, що це вже п’ятий масштабний російський ракетний і дроновий удар по українській енергетичній інфраструктурі з 22 березня 2024 року.

Крім того, ідеться в огляді, війська рф також посилили удари по українській транспортній інфраструктурі протягом останніх тижнів, очевидно, намагаючись вивести з ладу українські наземні лінії зв’язку та обмежити потік очікуваної допомоги у сфері безпеки.

Російські війська продовжують інтенсивно атакувати українські енергетичні об’єкти обмеженими серіями великих ракетних ударів і ударів з безпілотників, що свідчить про те, що росія надає перевагу зусиллям, спрямованим на руйнування енергетичної мережі.

Або ж має на меті використати більшу кількість ракет, аби послабити українську систему протиповітряної оборони в безпосередній близькості до енергетичних об’єктів та завдати їм значних збитків.

Ключові висновки аналітиків ISW за підсумками доби 8 травня:

Російські війська завдали масштабних ударів ракетами і з безпілотників по об’єктах української енергетичної інфраструктури в ніч з 7 на 8 травня, продовжуючи тиснути на виснажену систему протиповітряної оборони України напередодні прибуття широкомасштабної допомоги з боку США і Заходу у сфері безпеки.

Нещодавні супутникові знімки виснажених російських складів військової техніки та озброєнь свідчать про те, що росія наразі підтримує свої військові зусилля здебільшого за рахунок вилучення зі складів, а не за рахунок масштабного виробництва нових транспортних засобів та певних видів озброєнь.

росія покладається на величезні запаси техніки та іншого обладнання радянських часів, щоб підтримувати операції і втрати під час війни в Україні на рівні, набагато вищому, ніж може забезпечити нинішній російський оборонний фонд, і рф не зможе мобілізувати свій оборонний фонд для поповнення цих запасів протягом багатьох років.

Служба державної безпеки Грузії застосовує стандартні інформаційні операції Кремля проти грузинів, які протестують проти законопроєкту про “іноземних агентів” у російському стилі, за прикладом засновника партії “Грузинська мрія” і колишнього прем’єра Грузії Бідзіни Іванішвілі.

Зусилля Вірменії дистанціюватися від росії все більше змушують Кремль визнавати проблеми у двосторонніх відносинах.

Прем’єр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що литовський уряд надав дозвіл на відправку військ в Україну для проведення навчальних місій у майбутньому.
Повідомляється, що існує інструмент з відкритим вихідним кодом, який дозволяє здійснювати пошук за певними координатами користувачів Telegram, які увімкнули налаштування місцезнаходженням.

Нещодавно російські війська просунулися вперед поблизу Сватового, Кремінної та Авдіївки, а також у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей.
09.05.2024 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter