Названо рису характеру, що допомагає досягти довголіття

Названо рису характеру, що допомагає досягти довголіттяВчені з медичної школи Бостонського університету виявили, що у чоловіків, які вміють добре справлятися зі стресом, більша тривалість життя. Результати дослідження опубліковані в The Journals of Gerontology (JG).

У дослідженні взяли участь 743 чоловіки, які у період з 1993 по 2002 рік пройшли обстеження стану психічного здоров’я та оцінку рівнів повсякденного стресу. Піддослідних попросили перерахувати стресові події, що відбулися з ними за останній місяць (до початку дослідження) і розповісти про стратегії вирішення проблем, що виникли. Після цього розпочалася фаза спостереження за учасниками, яка тривала понад 16 років. За цей час 473 піддослідні пішли з життя.

Результати показали, що вміння справлятися з проблемами та стресостійкість були важливішими якостями для досягнення довголіття, ніж конкретні стратегії подолання труднощів чи схильність недооцінювати чи переоцінювати «стресову» значущість події. Вчені з’ясували, що у чоловіків, які витрачали більше фізіологічних та психологічних ресурсів організму на стрес і спроби вирішити проблеми, ризик летального результату від усіх причин був на 14% вищим.

Господа.com.ua
21.03.2024 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter