Укренерго: В енергосистемі Україні знову дефіцит потужності. Для підтримки балансу залучено допомогу з Польщі та Румунії

Як інформує НЕК "Укренерго", сьогодні в енергосистемі знову є дефіцит. Для підтримки балансу залучено аварійну допомогу з Румунії та Польщі.
Внаслідок ранкової ракетної атаки на Київ сьогодні є пошкодження в міських електромережах, знеструмлено понад 100 споживачів.

В енергосистеми дефіцит потужності. Причини – недостатній обсяг генерації на тлі високого рівня споживанні в країні. Можливості електростанцій щодо збільшення виробництва електроенергії все ще сильно обмежені. Сьогодні одразу три енергоблока не включились в роботу у визначений час через продовження терміну аварійного ремонту. На інших блоках теплоелектростанцій тривають аварійні та планові ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.
Укренерго: В енергосистемі Україні знову дефіцит потужності. Для підтримки балансу залучено допомогу з Польщі та Румунії

Диспетчерський центр «Укренерго» вже зранку бачить, що споживання перевищує прогнозний рівень на 2,2%. Це еквівалентно роботі щонайменше двох додаткових блоків теплових електростанцій, потужностей яких наразі немає в наявності. В окремих областях зростанню споживання сприяє і погіршення погодних умов: сильний вітер та ожеледиця.

Ліміти споживання в регіонах не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

Для уникнення відключень та підтримки балансу в енергосистемі Диспетчерський центр «Укренерго» змушений з 7 грудня щодня залучати аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії сусідніх країн. Зокрема:

- сьогодні, 11 грудня, аварійна допомога залучена з Румунії з 10:00 до 17:00 та з 11:00 до 14:00 з Польщі.

- вчора, 10 грудня аварійна допомога була залучена з Румунії та Польщі з 14:00 до 18:00 сумарною величиною 1400 МВт*год.
11.12.2023 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter