У Повітряних Силах пояснили - чому повітряна тривога в Києві була оголошена вночі із запізненням

Російські війська могли запустити в ніч на 11 грудня на Київ ракети із наземних установок "Іскандер–М" чи С-400, чим пояснюється оголошення повітряної тривоги одночасно зі збиттям ракет у небі, бо запуск із землі зафіксувати складніше, ніж із літаків.

Як інформує УП, про це заявив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону "Єдині новини"

Ігнат зазначив, що цієї ночі на Київщині та в столиці збили всі ракети, а тип ракет ще уточнюється.

За його словами, фахівцям спеціальних підрозділів, які документують злочини Росії, ідентифікувати тип не так просто, коли ракети знищуються у повітрі, бо вони вибухають і розлітаються на маленькі шматки, які потім горять. Тоді ідентифікувати легше за все за двигунами, які є в тих ракетах.

"Тому треба дочекатися, поки фахівці наземні, – насамперед, це підрозділи Національної поліції, – зможуть ідентифікувати цілі, які це були ракети: чи це балістичні "Іскандер–М", чи зенітні керовані ракети, які теж б’ють по балістичній траєкторії, С-400".

ДНа зауваження журналіста про те, що повітряна тривога у столиці пролунала після вибухів, і припущення, що запуски ракет із наземних установок складніше відстежити, ніж запуск із літаків, Ігнат відповів: "Тут уже питання розвідок – наскільких швидко будемо мати цю інформацію".
11.12.2023 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter