НЕК "Укренерго": Ситуація в енергосистемі України - складна

У НЕК "Укренерго" повідомили про ситуацію в енергозабезпеченні України на 5 грудня.

Ситуація в енергосистемі складна. Збільшення споживання через похолодання може спричинити дефіцит в енергосистемі.

Експорт сьогодні відсутній. Обсяг імпорту невеликий.

Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо!

Ситуація в енергосистемі залишається складною.

Протягом доби з технічних причин в аварійний ремонт виведено 1 блок на тепловій електростанції. Продовжено термін ремонту ще на 2 блоках різних електростанцій.

Натомість 2 блоки повернулись в роботу після ремонту.

Сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.

Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Диспетчерський центр «Укренерго» поки що не прогнозує протягом доби дефіциту в енергосистемі. Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

Але сьогодні температура вже зранку нижче, ніж вчора. Відповідно рівень споживання зростає. Також на рівень споживання впливає поступове відновлення енергопостачання споживачам в західному регіоні, які були знеструмлені негодою. Це може призвести до дефіциту електроенергії в системі.

Вчора, 4 грудня , середньодобова температура була на 4,2°C нижче, ніж у попередній робочий день 1 грудня. Попри похолодання та початок робочого тижня вечірній максимум споживання вчора був на 0,4% нижче, ніж 1 грудня. Головна причина – знижене споживання через масові знеструмлення споживачів в західному регіоні в неділю.
05.12.2023 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter