Відмінності в функціонуванні криптобіржі та криптообмінника

На сьогоднішній день біткоїн вважається надзвичайно перспективним проектом для інвестицій. Його вартість має стійку динаміку до зростання. А якщо ще й згадати про те, що біткоїн надійно зберігається навіть під час фінансових криз, його з легкістю можна переводити з однієї країни в іншу, а обмін криптовалют (подробиці тут https://obmify.com/) перетворився на буденну справу для багатьох людей – все це підштовхує до того, щоб ознайомитися з базовими питаннями щодо криптовалюти докладніше.

Де саме сьогодні найкращі місця для придбання криптовалюти? Зазвичай біткоїни можна придбати або в криптообмінниках, або на біржі.

При цьому на біржах торгівля відбувається безпосередньо між самими людьми. Хтось має намір придбати біткоїни. У когось є бажання їх продати. Біржа надає можливість домовитися на своїй платформі. Зручність біржі в тому, що в режимі онлайн покупці й продавці мають можливість бачити наявний курс криптовалюти.
На криптообмінниках торгівля відбувається майже за тим самим принципом, що й в звичайному пункті обміну валют. Тут затверджується ціна обміну та продажу біткоїна. Клієнти тут безпосередньо один з одним не контактують. Обмінні операції проводять працівники криптообмінника.

Навіть з цього зрозуміло, що в діяльності біржі та криптообмінника є ряд суттєвих відмінностей. На біржі перетинаються ті, хто активно поводиться на ринку. У таких клієнтів є можливості для придбання ф’ючерсів, за бажанням існує можливість надавати інструменти маржинальної торгівлі. Можна періодично проводити конкурси для трейдерів. Чим активніше торгівля, тим більше прибутку отримує безпосередньо сама біржа. Тому біржа заохочує охочих саме до активних дій.

У той же час обмінники криптовалюти порівняно з біржами мають обмежені функції. За великим рахунком клієнти тут мають можливість лише продати криптовалюту або ж придбати її. Це знижує рівень збитковості для трейдингу й доволі суттєво спрощує торгівлю для тих, хто робить перші кроки на ринку крипти.

Варто згадати, що біржі самостійно забезпечують зберігання криптовалюти клієнтів. Це в чомусь нагадує звичайний комерційний банк, куди клієнти приносять свою збереження, а банк систематизує фінансову інформацію про кількості фінансових активів та належності їх кожному клієнту. Проте банки відповідають за збереження вкладів клієнтів. А на криптобіржах держава ніяк не гарантує безпеку засобів клієнтів криптобіржі. Тому в разі збанкрутіння біржі всі кошти клієнтів будуть втрачені.

На криптообмінниках нічого подібного статися не може. Принцип діяльності у них інший. Кожен криптообмінник переводить кошти на вказані клієнтом фінансові рахунки. Тому відповідальність за надійність криптовалютного гаманця повністю покладається на самого клієнта. Отже, й надійність зберігання криптовалюти на криптовалютних гаманцях однозначно вища.

Існує ще одна відмінність. Для можливості брати участь у торгівлі на криптобіржі кожен клієнт має пройти через процедуру верифікації. Слід повідомити місце своєї реєстрації, актуальні паспортні дані. На криптообмінниках такого від клієнтів не вимагають.
03.12.2023 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter