Міненерго: До енергосистеми підключено останній, 9-й блок АЕС, з розташованих на підконтрольній Україні території

НАЕК "Енергоатом" завершила планові ремонти й підключила до енергосистеми останній, дев’ятий блок АЕС, що розташовані на підконтрольній Україні території, повідомило Міністерство енергетики. Про це повідомляють в Інтерфакс-Україна.

"Масштабну ремонтну кампанію на атомних станціях, яка тривала кілька місяців, завершено ще до початку зими та морозів. І це надзвичайно важливо, адже саме атомна генерація забезпечує понад 55% потреб країни в електроенергії. Це найбільш стійка та стабільна генерація, яка дала можливість вистояти нашій енергосистемі минулої зими. І впевнений: так буде і цього опалювального сезону", - заявив глава Міненерго Герман Галущенко, слова якого наведено в релізі.

Міністр також відзначив професійну роботу енергетиків, зокрема атомників, які працювали з випередженням графіків, щоб встигнути провести ремонти й зробити все необхідне, щоб блоки працювали й видавали електроенергію в мережу до завершення ОЗП.

Як повідомлялося, 14 листопада голова НАЕК Петро Котін прогнозував підключення енергоблока 1000 МВт однієї з АЕС протягом чотирьох-п’яти днів. За даними "Енергоатому", після його запуску всі три діючі АЕС, що розташовані на підконтрольній Україні території, видаватимуть у національну енергомережу 7800 МВт.

Після окупації російськими загарбниками Запорізької АЕС із шістьма блоками з реакторами ВВЕР-1000 Україна має дев'ять енергоблоків, сім із яких - із реакторами ВВЕР-1000, два - ВВЕР-440 на трьох діючих Рівненській, Південноукраїнській і Хмельницькій АЕС.
20.11.2023 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter