ISW: Україна посилює атаки на комунікації в тилових районах окупованих територій

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) оприлюднили черговий звіт про ситуацію на фронтах російсько-української війни.

Україна, схоже, посилює атаки на російську армію, матеріально-технічне забезпечення та інші високопоставлені активи в тилових районах окупованих України та Росії. Головне управління військової розвідки України (ГУР) 12 листопада повідомило, що 11 листопада українські партизани атакували російський військовий штаб в окупованому Мелітополі Запорізької області, у результаті чого загинули щонайменше троє співробітників Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії та Росгвардії [1]. Повідомлення ГУР від 12 листопада відбулося після нападу українських партизанів на колишнього керівника народної міліції Луганської Народної Республіки (ЛНР) 8 листопада; удари по російській військовій базі в окупованому Скадовську, Херсонській області та засобах Чорноморського флоту в Криму 9 листопада; і три удари з тилу та партизанські атаки в Росії 11 листопада.[2] З літа 2023 року українські війська проводять ударну кампанію, спрямовану саме на окупований Крим [3].

Російська влада намагається применшити масштаби своїх зусиль щодо посилення контролю над російським інформаційним простором. 12 листопада Міністерство цифрового розвитку Росії заявило, що блокуватиме лише ті служби віртуальної приватної мережі (VPN), які «експертна комісія» визначає як загрози, маючи на меті перешкодити росіянам обійти зусилля російської цензури та анонімізувати себе в Інтернеті.[4] ] Мінцифровий розвиток відповів на запит фракції «Нові люди», в якому висловив стурбованість зусиллями російського уряду обмежити доступ до інформації в Інтернеті та побоювання, що російська влада просто визнає всі VPN-сервіси загрозливими та заблокує їх. [5] Російський уряд нещодавно оголосив про заборону послуг, які надають віртуальні та тимчасові мобільні номери, починаючи з 1 вересня 2024 року, і росіяни можуть використовувати ці мобільні номери разом із службами VPN для створення анонімних онлайн-персон, щоб уникнути зусиль російської цензури.[6] Російський уряд навряд чи дозволить будь-яким VPN працювати в Росії, що дозволило б росіянам обійти спроби цензури та залишитися анонімними від російського уряду.

12 листопада російські війська завдали обмеженої серії ракетних ударів по півдню України. Українські військові офіційні особи повідомили, що російські сили випустили дві крилаті ракети Х-59 і балістичну ракету «Іскандер» по цілях на півдні України.[11] Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що українські ППО перехопили крилату ракету Х-59 над Миколаївською областю, а друга ракета Х-59 і ракета «Іскандер» вразили малонаселені пункти [12].
13.11.2023 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter