The Washington Post: Між Росією і Заходом відбувається перегони з переозброєння, на кону яких стоїть життя і здоров'я України

Союзники України надали військову та іншу допомогу на суму понад 230 мільярдів доларів, проте якщо Дональд Трамп повернеться до Білого дому, ця сума, ймовірно, зменшиться.

Про це пише для The Washington Post оглядач відділу європейських справ Лі Хокстейдер, інформує Хвиля.

"Ця похмура математика, а також політичний календар США спонукали стурбованих західних лідерів почати розробку стратегій, покликаних захистити Україну від безжального натиску президента Владіміра Путіна за часів Трампа. Зараз у європейських столицях мало хто серйозно говорить про перемогу Києва, принаймні, не найближчим часом. Потрібен реалістичний план виживання України", – пише оглядач.

На його думку та переконання тих, з ким він спілкувався у Європі, після того, як Трамп і президент Джо Байден зрівнялися в результатах нещодавніх опитувань, європейські лідери нарешті зрозуміли, що другий термін Трампа можливий.

Він зазначив, що у вересні міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок полетіла до Техасу (перед участю у відкритті Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку). В Остіні вона зустрілася з губернатором Грегом Ебботтом. Це була рідкісна зустріч тет-а-тет між захисником довкілля з Європейської партії зелених і грандом Республіканської партії, який заперечує зміну клімату.

"Як розповів мені німецький чиновник, мета зустрічі полягала в тому, щоб Берлін зрозумів те, як республіканці бачать світ, щоб краще оцінити, що станеться, якщо Трамп повернеться в Білий дім", – пише Хокстейдер.

Проте зараз, за словами оглядача, ніхто у Європі не уявляє собі, що союзники зможуть заткнути діру, яка утвориться за відсутності американської військової допомоги, яка становить майже половину всієї військової допомоги, що надходить в Україну.

"Європа дійсно має плани надати Україні засоби, які допоможуть їй вистояти, але ці терміни є довгими. Тим часом Кремль, який перевів російську економіку на військові рейки, відновлює свої виснажені сили швидше, ніж багато хто може собі уявити. По суті, між Росією і Заходом відбувається перегони з переозброєння, на кону яких стоїть життя і здоров'я України. І ця гонка відбувається саме тоді, коли ключовий постачальник зброї для Києва – Сполучені Штати – виглядає все більш ненадійним союзником", – зазначає Хокстейдер.
25.10.2023 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter