Табурець: За фактами державної зради на Черкащині відкрито 78 кримінальних проваджень

Табурець: За фактами державної зради на Черкащині відкрито 78 кримінальних проваджень Регулярно від правоохоронців отримуємо повідомлення про викриття чергового «ждуна руського міра». Наша область – не виняток. Про це інформує голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Ми виборюємо свою незалежність великою ціною. Вірю, що Україна вийде переможцем із цієї війни. Як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі. Водночас треба визнати, що ця війна надовго. Коли припиняться активні бойові дії, вона буде продовжуватися на інших рівнях: в інформаційні сфері, в освіті, культурі та ін.

Перші російські ракети по наших містах досить ефективно прочистили мізки таких «ждунів». Але, всупереч очевидним речам, усе одно довкола нас і далі живуть і працюють носії ідеї «не все так однозначно». Це вони наводять ракети на українські підприємства, поширюють наративи російської пропаганди, захищають агресивну до України культурну парадигму. Таких людей чимало як у прифронтових територіях Донбасу, так і на західній Україні. На жаль, такі індивіди є і на Черкащині.

Служба безпеки регулярно виявляє та нейтралізує цих відвертих ворогів. За час повномасштабної війни за матеріалами обласного Управління спільно з іншими правоохоронними органами:

За фактами державної зради розпочато 78 кримінальних проваджень, в яких повідомлено підозри 26 особам, зокрема 7 громадянам, які безпосередню здійснювали розвідувальну діяльність на території регіону. Уже засуджено 7 осіб до 15 років ув’язнення.

На території Черкащини та інших областей встановлено 60 колаборантів – це саме ті, хто перейшов на бік ворога та співпрацює з країною-агресором на тимчасово окупованих територіях. 17 особам вже повідомлено про підозри, зокрема 3 коригувальникам ракетно-артилерійських ударів ворога по цивільних і військових об’єктах в інших регіонах Україні. 6 осіб засуджено.

Розпочато 99 кримінальних проваджень стосовно прокремлівських пропагандистів. Повідомлено про підозри 63 особам. 40 пропагандистам винесено вироки, а дехто отримає покарання вже вдруге.

Якщо з такими елементами все зрозуміло, то інший фронт – внутрішніх ворогів – є ще більш небезпечним. Це ті, хто, прикриваючись нібито патріотичними гаслами, інколи навіть високим соціальним статусом, зокрема мандатом депутатів рад різних рівнів, робив усе для послаблення української державності.

Нецільове використання «гуманітарки», зрив мобілізаційних завдань, спротив спрямуванню бюджетних коштів на підтримку ЗСУ, створення неналежних умов для відпочинку та бойового злагодження окремих підрозділів, які тимчасово розміщуються в тилу, несвоєчасна реалізація програм із підготовки укриттів для цивільного населення тощо. Така діяльність також підпадає під визначення шкідництва та послаблює обороноздатність країни.

Зараз особливо актуальним є питання ефективності використання бюджетних коштів як на державному, так і на місцевому рівнях. Урешті кожен отримає оцінку його діяльності чи бездіяльності.
17.10.2023 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter