Українські війська незначно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей, - ISW

Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив звіт про події на фронтах нза 2 жовтня.

Відомий російський мілблогер і командир фронтового підрозділу стверджував, що командувач ВДВ Росії генерал-полковник Михайло Теплінський «врятував» російську 31-шу гвардійську бригаду ВДВ, яка воювала на південь від Бахмута, віддзеркалюючи заяви набагато меншого мілблогера про ВДВ підрозділи на заході Запорізької обл. Командир батальйону «Восток» Олександр Ходаковський згадав розмову з тодішнім командиром 31-ї бригади ВДВ полковником Андрієм Кондрашкіним перед загибеллю Кондрашкіна під Бахмутом у середині вересня, у якій Кондрашкін розповів, що його війська зазнали втрат у особовому складі та що їх мотивація до боротьби впала до критичного рівня. [1] Повідомляється, що Кондрашкін заявив, що російське військове командування вимагало від його сил вжити «рішучих дій», хоча він знав, що його особовий склад страждає від критичної відсутності мотивації. Ходаковський зазначив, що Кондрашкін утримався від того, щоб повідомити про свої занепокоєння військовому командуванню, і продовжував звинувачувати свої військові невдачі у відсутності згуртованості російських військ. Ходаковський, у свою чергу, зазначив, що проблема не в згуртованості, а радше про те, що Кондрашкіну потрібно було зробити вибір: або «марнувати» свої війська в бою, або протестувати наказ російського військового командування за рахунок своєї кар'єри. Ходаковський зауважив, що у Кондрашкіна ніколи не було шансу зробити цей вибір, оскільки він отримав поранення в бою відразу після розмови, і що Теплінський «врятував» 31-шу бригаду ВДВ, взявши «залишки [бригади] під своє крило» і давши можливість відпочити від бою.

Телеграм-канал, який підтримує Теплінського, також розширив інформацію Ходаковського, стверджуючи, що російські сили ВДВ – а саме частини 7-ї та 76-ї дивізій ВДВ РФ – стикаються з подібними проблемами в західній Запорізькій області.[2] Мілблогер стверджував, що Теплінський більше не в змозі врятувати ці підрозділи, оскільки його тихо зняли з посади. ISW не може підтвердити твердження ані Ходаковського, ані протеплінського милблогера, але обидва оповідання намагаються зобразити Теплінського як командира, який цінує добробут своїх сил над своєю кар’єрою – ймовірно, для досягнення політичних цілей, які могли б підтримати зміни в російському військовому командуванні.

Російський інструктор десантно-штурмового підрозділу «Шторм З» припустив, що Міноборони Росії відсторонило від командування на Бахмутському напрямку генерал-лейтенанта Андрія Сичевого через його погану роботу. 1 жовтня інструктор заявив, що російське військове командування зняло Сичевого з позицій за проведення непідготовлених і безпідтримкових контратак на південь від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки[4]. Нинішня офіційна посада Сичевого в російській армії невідома. Сичовий раніше командував Західною групою військ РФ у Харківській області до свого звільнення на початку вересня 2022 року, і ця заява є першою поміченою спекуляцією про те, що Сичовий брав участь у військових діях в Україні з вересня 2022 року.[5] Відоме російське ультранаціоналістичне ЗМІ У серпні 2023 року «Царьград» заявив, що Сичовий відмовляється від усіх запитів журналістів про коментарі, вказуючи на те, що Сичовий зберіг офіційну посаду і, можливо, мав намір зберегти цю посаду прихованою [6].

Українські війська незначно просунулися в районі кордону Донецько-Запорізької області внаслідок продовження контрнаступальних операцій на заході Запорізької області та поблизу Бахмута 2 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 жовтня, показують, що українські сили незначно просунулися на північний захід від Новомайорського (18 км на південний схід від Вейлки Новосілки).[7] Генштаб України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) та Бахмутському напрямках[8]. ISW оновлює свою оцінку від 1 жовтня про те, що українські війська втратили позиції в системі окопів на південний захід від Роботиного (13 км на південь від Оріхова) внаслідок контратак росіян між 13 і 30 вересня [9]. Географічні кадри, опубліковані 2 жовтня, і супутникові знімки вказують на те, що українські сили, ймовірно, відбили ці позиції десь між 12 і 17 вересня і зараз їх утримують.[10]

Відомі актори російського інформаційного простору продовжують міркувати про можливе майбутнє ГК Вагнера під керівництвом Росгвардії. Пов’язаний з Кремлем мілблогер 2 жовтня заявив, що Рада командувачів ПВК «Вагнера» та командир ПВК «Вагнера» Антон Єлізаров (позивний «Лотос») досягли угоди з Росгвардією, згідно з якою особовий склад ПВК «Вагнера» повинен підписати індивідуальні та групові угоди про приєднання до Росгвардії до 1 січня 2024 року. [11] Мілблогер стверджував, що групові угоди «служать гарантією того, що [Вагнера] не будуть «розірвані»», і що персонал Вагнера зможе зберегти свою символіку та позивні під час служби в Росгвардії. Мілблогер стверджує, що незрозуміло, куди Росгвардія розмістить свій особовий склад Вагнера в Україні, але, ймовірно, не в Бахмут, де, як повідомляється, перебувають колишні співробітники Вагнера, які підписали контракти з Міноборони Росії під керівництвом колишнього представника Вагнера та нинішнього співробітника Міноборони Андрія Трошева. операційний. Мілблогер заявив, що майбутнє операцій «Вагнера» в Африці та на Близькому Сході також неясно, оскільки Росгвардія нібито схвалила лише використання авіації «Вагнера» для бойових дій в Україні, а новий лідер «Вагнера», син Євгена Пригожина Павло, зосереджується лише на цьому. про бізнес Вагнера в Росії.[12] ISW продовжує оцінювати, що уявлення Кремля про відносини між елементами ПВК «Вагнера» та російським урядом наразі незрозумілі, оскільки президент Росії Володимир Путін публічно підтримав Трошева та підпорядкував деякі елементи ПВК «Вагнера» Міноборони Росії, з одного боку, тоді як З іншого боку, Міноборони Росії потрібно буде поставити Росгвардії необхідне обладнання.[13] Останнім часом російські мілблогери постійно обговорюють це питання вказує на те, що стосунки, ймовірно, ще не повністю визначені та не оприлюднені.

Міжетнічне протистояння та заяви про перевагу чеченських сил «Ахмата» над регулярними російськими військами продовжують породжувати суперечки в російському інформаційному просторі. Як повідомляється, голова політичної партії «Патріоти Росії» і комітету Держдуми у справах національностей Геннадій Семигін опублікував видалену заяву на сайті «Патріоти Росії». на підтримку сина глави Чечні Рамзана Кадирова 29 вересня після того, як син Кадирова зняли на відео побиття затриманого, звинуваченого в спаленні Корану.[14] У дописі зазначалося, що «якби російський солдат так само безкомпромісно захищав свої ідеали, то [чеченському] батальйону «Ахмат» не довелося б викидати на поле бою бійців ЗС РФ».[15] Пост Семигіна викликав широку критику в росіянах. інформаційному просторі 2 жовтня, коли один російський чиновник дійшов до того, що закликав російську владу заборонити депутатам Думи публічно говорити про війну в Україні [16]. Один російський мілблогер звинуватив Семигіна в спробі розпалювати міжнаціональну ворожнечу, порівнюючи «відважних чеченців з боягузливими росіянами». [17] Пізніше Семигін виступив із заявою в Telegram, в якій стверджував, що невідомі особи зламали сайт «Патріотів Росії», щоб опублікувати заяву на знак протесту проти законопроекту про міжнаціональні відносини, який розробляла його команда.[18] Мілблогер також розкритикував заяву Семигіна про хакера, який розмістив повідомлення, запитуючи, чому Семигін не видалив заяву раніше або як Семигін міг отримати доступ до веб-сайту «Патріотів Росії», якщо його зламали [19]. ISW давно спостерігає за напругою між чеченськими та нечеченськими офіційними особами та військовими частинами, і постійна емоційна реакція в російській інформації свідчить про те, що ця напруженість все ще існує.[20] запитуючи, чому Семигін не зняв заяву раніше або як Семигін отримав доступ до сайту «Патріотів Росії», якщо його зламали [19]. ISW давно спостерігає за напругою між чеченськими та нечеченськими офіційними особами та військовими частинами, і постійна емоційна реакція в російській інформації свідчить про те, що ця напруженість все ще існує.[20] запитуючи, чому Семигін не зняв заяву раніше або як Семигін отримав доступ до сайту «Патріотів Росії», якщо його зламали [19]. ISW давно спостерігає за напругою між чеченськими та нечеченськими офіційними особами та військовими частинами, і постійна емоційна реакція в російській інформації свідчить про те, що ця напруженість все ще існує.[20]

Російські війська завдали невеликого удару з безпілотників Шахед-131/136 по Україні в ніч з 1 на 2 жовтня після того, як у вересні 2023 року російські війська завдали рекордної кількості ударів з безпілотників по українському зерновому та портовій інфраструктурі. Українські військові повідомили, що російські сили запустили сім безпілотників із напрямку Краснодарського краю, а українська ППО збила чотири безпілотники [21]. Речник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що, незважаючи на те, що російські сили запустили менше безпілотників за останні дні, російські удари все ще спрямовані по українських військових та інфраструктурних районах, а також проводять розвідку української ППО.[22] Український військовий експерт Олександр Коваленко 1 жовтня заявив, що російські війська у вересні 2023 року запустили рекордну кількість безпілотників – 521, в основному по українських портах і зерновій інфраструктурі.
03.10.2023 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter