ISW: ЗСУ контролюють частину Козацького острову на Херсонщині

Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив черговий щоденний звіт про ситуацію на фронтах російсько-української війни.

Російські та українські джерела відзначили кращу українську бойову координацію, точніший артилерійський вогонь і потужніші системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) за недавнє просування українців на південь від Бахмута на тлі триваючих дискусій про значні втрати Росії в цьому районі. Українські військовослужбовці, які брали участь у нещодавньому звільненні Кліщіївки (7 км на південний схід від Бахмута), заявили 18 вересня, що високий моральний дух, достатня підготовка, достатні ресурси для артилерійського вогню та ударів безпілотників, хороша злагодженість між українськими підрозділами та детальна розвідка дозволили українським силам просунутися. Один український командир заявив, що елементи різних російських підрозділів, які оборонялися в цьому районі, страждали від відсутності злагодженості. підрозділи російського ВДВ, спецназу та 3-го армійського корпусу тримали оборону біля Кліщіївки; і постійні проблеми з горизонтальною інтеграцією російських сил в Україні, ймовірно, завадили цим розрізненим російським елементам обмінюватися інформацією та координувати бойові дії. Відомий російський мілблогер стверджував, що українські артилерійські підрозділи на південь від Бахмута стають дедалі точнішими та точними, що дозволяє українським силам безпечно обстрілювати наступ росіян ближче до українських позицій [11]. Мілблогер стверджував, що українські сили мають переваги в аеророзвідці, а також потужніші системи РЕБ.

Російський мілблогер, який має тісні зв’язки з ВДВ, визнав, що підрозділи 83-ї гвардійської бригади ВДВ, які оборонялися біля Кліщіївки, зараз відновлюються в тилових районах, а підрозділи 31-ї гвардійської бригади ВДВ продовжують оборону поблизу населеного пункту. Російські мілблогери стверджували, що підрозділи російської 72-ї мотострілецької бригади (3-го армійського корпусу) все ще діють в районі Бахмута, хоча українські сили, ймовірно, зробили ці елементи неефективними в бою. 18 вересня командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський заявив, що під час звільнення Андріївки та Кліщіївки українські війська повністю знищили боєздатність підрозділів 72-ї ОМСБр, 31-ї бригади ВДВ та 83-ї бригади.

Повідомляється, що російські втрати значно зросли в західній Запорізькій області в останні дні, і російські військові, ймовірно, борються з браком наявних боєздатних підрозділів, які російське командування готове перекинути на цю ділянку фронту. Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що 18 вересня на Таврійському напрямку, включно з західною частиною Запорізької області, російські війська втратили 313 осіб (ймовірно, загалом убитими та пораненими). Штупун заявив, що це значно більше, ніж російські втрати за попередні два дні, коли російські війська щодня втрачали приблизно 200 осіб. Штупун заявив, що ВДВ РФ веде оборону на Таврійському напрямку (ймовірно, на заході Запорізької області) і що для «прикриття» підрозділів ВДВ прибули загони «Шторм-З» із призовниками, маючи на увазі, ймовірно, необхідність прикриття підрозділів ВДВ під час можливого відходу.

ISW раніше спостерігала, як підрозділи 7-ї гвардійської гірської дивізії ВДВ та 76-ї гвардійської дивізії ВДВ проводять контратаки проти українських сил в районі Роботиного (10 км на південь від Оріхова), і ISW раніше оцінила, що ці операції, ймовірно, призвели до погіршення якості цих сил VDV сильно. Загони «Шторм-З» часто виявляються боєздатними і, ймовірно, забезпечать російській обороні на заході Запорізької області незначну боєздатність.

19 вересня російські війська завдали серії ударів з безпілотників і балістичних ракет Шахед-131/-136 по тилах України. Українські військові заявили, що російські сили запустили 31 безпілотник з Краснодарського краю та 1 балістичну ракету «Іскандер-М» з окупованого Криму, а українські сили збили 28 безпілотників [20]. Держслужба з надзвичайних ситуацій повідомила, що російські безпілотники влучили у промислові склади у Львові, а Генштаб України повідомив, що російська ракета «Іскандер» влучила в Кривий Ріг Дніпропетровської області. Міністр оборони США Ллойд Остін 19 вересня заявив, що російські удари по українській портовій і зерновій інфраструктурі за останні місяці знищили щонайменше 280 000 тонн зерна, чого, за його словами, було б достатньо, щоб прогодувати до 10,5 мільйонів людей протягом року.
20.09.2023 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter