ISW: 11 вересня ЗСУ просунулися в районі Бахмута і на заході Запорізької області

Як йдеться в щоденному огляді Інституту вивчення війни (ISW), 11 вересня українські війська продовжили контрнаступальні операції в Донецькій і Запорізькій областях, а також просунулися в районі Бахмута і на заході Запорізької області. 11 вересня українські військові оголосили, що за останній тиждень українські війська звільнили 2 квадратних кілометри території на бахмутському напрямку та досягли успіхів поблизу Кліщіївки (6 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (9 км на південний захід від Бахмута).[1] Заступник міністра оборони України Ганна Маляр також повідомила, що за минулий тиждень українські війська на Таврійському (Запорізькому) оперативному напрямку здобули загалом 4,8 кв. Оріхів).

Можливо, Росгвардія вербує раніше ув’язнених колишніх бійців Групи Вагнера, ймовірно, для подальшого підкорення залишків Вагнера, одночасно зміцнюючи внутрішній апарат безпеки Росії. 11 вересня російське опозиційне видання iStories повідомило, що родичі раніше ув'язнених колишніх бійців Вагнера розповіли, що деякі з їхніх родичів отримали запрошення служити в Росгвардії після серії тестів і атестатів.

Російські війська в ніч з 10 на 11 вересня завдали серії ударів з БПЛА «Шахед-131/136» по півдню України. У Генштабі України повідомили, що українські війська збили 12 «Шахедів» над Запорізькою, Дніпропетровською та Миколаївською областями та ще один невстановлений безпілотник. [10] Начальник Головного управління військової розвідки (ГУР) України Кирило Буданов 11 вересня заявив, що російські війська змінюють тактику і «масово» використовують безпілотники.[11] У Генштабі також повідомили, що російські війська випустили 10 ракет, у тому числі проти Х-31П. -радіолокаційні ракети та керовані крилаті ракети Ка-59 у Дніпропетровській області.

Ключові висновки:

- 11 вересня українські війська продовжили контрнаступальні дії в Донецькій і Запорізькій областях, а також просунулися в районі Бахмута і на заході Запорізької області;

- можливо, Росгвардія вербує раніше ув’язнених колишніх бійців Групи Вагнера, ймовірно, для подальшого підкорення залишків Вагнера, одночасно зміцнюючи внутрішній апарат безпеки Росії;

- російські прикордонники висловлювали такі ж скарги щодо обмежених можливостей і обладнання, як і російські війська, які служать в Україні, і продовжували висловлювати стурбованість можливими українськими рейдами в Росію.
12.09.2023 10:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter