Білоусов: Інтерв`ю Геракла, що розгрібає Авгієви стайні. Про позачергові вибори - жодного слова

Білоусов: Інтерв`ю Геракла, що розгрібає Авгієви стайні. Про позачергові вибори - жодного словаНа офіційному сайті Черкаського МВК оприлюдено інтерв`ю в.о. міського голови Черкас Віктора Білоусова. Схоже, до чергових місцевих виборів 2015 року Віктор Федорович йти нікуди не збирається...

- Вікторе Федоровичу, менше місяця минуло, як Ви керуєте містом. Чи встигли ознайомитись зі станом справ і як оцінюєте господарський стан Черкас?
- Дійсно, в Черкасах працює новий виконавчий комітет, а я, за дорученням депутатів, виконую обов’язки міського голови. Кінець світу не настав, обіцяного колапсу не відбулося, місто працює в нормальному режимі , і хочеться сподіватися, що політичні пристрасті і спекуляції нарешті вщухнуть. Депутатський корпус працює злагоджено, і свідчення тому – низка життєво важливих рішень останньої сесії. Ми шукаємо шляхи поступового вирішення суцільного клубка проблем. Практично всі комунальні підприємства знаходяться у вкрай скрутному становищі. А деякі, на мою думку, свідомо доводились до банкрутства для того, аби передати їх в приватні руки – з технікою, людьми, матеріально – технічною базою. Наша команда, тобто новий виконком розпочала аудит міського господарства і використання коштів громади. Зараз ми ведемо цю роботу, узагальнюємо інформацію, і незабаром ознайомимо з нею громадськість.

- Ви – досвідчений господарник, шанована в місті людина. Єдиний закид опонентів з оточення колишнього міського голови щодо Вас – Ваша приналежність до Комуністичної партії. Та й сьогоднішній виконком сформований з представників різних політичних партій.
- Cьогодні Черкаси втомилися від політики. Ми максимально намагаємося віддалитися від політики як такої - першим кроком стало переформатування депутатської більшості, яка принципово підтримує ті рішення, які є найважливішими для громадян міста. Ми вирішили на перше місце поставити інтереси громадян, а не політичних партій, від яких представлені депутати в раді і у виконавчому комітеті. Рада відтепер займається не політикою, а виключно проблемами міста та його мешканців.

- Повертаючись до рішень останньої сесії міської ради. Чи вдалося зрушити з «мертвої точки» хоча б якісь комунальні питання, адже вони якраз і турбують громаду найбільше..
- Так, за той короткий час, поки я виконую обов’язки міського голови, я отримую безліч дзвінків і листів, що стосуються комунальних питань – ліфти, дороги, водопостачання… І тому на останню сесію ми винесли низку комунальних питань, в тому числі й питання ремонту доріг в Черкасах. Так, підприємство ЧЕЛУАШ,яке мало обслуговувати дороги, робити ямкові та поточні ремонти доріг, сьогодні просто доведено до банкрутства – техніка роздана в оренду в приватні руки і працює за межами Черкас, рахунки арештовані, люди з січня не отримують заробітну плату. Загальний борг цього підприємства , де працює два десятки людей, досяг 2,4 мільйона гривень, в тому числі 240 тисяч гривень - по заробітній платі. Тому на сесії депутати прийняли рішення, яким фактично забезпечили можливість проведення ремонту доріг найближчим часом. Так, дорожня інфраструктура та наявна техніка ЧЕЛУАШ передана іншому комунальному підприємству, яке має всі можливості виконувати ці роботи якісно та належним часом. Тож ямковий ремонт черкаських доріг вже почався. Спочатку відремонтуємо транспортні розв’язки, в’їзди в місто, на черзі – ремонт внутрішніх міських доріг. Виправили ми й невтішну ситуацію і з ліфтами – рішенням сесії депутати передбачили фінансування в повному обсязі з бюджету міста капітального ремонту ліфтів комунальної власності міста на поточний рік. А це більше 5,6 мільйона гривень (попереднє керівництво планувало лише 1,6 мільйона). Тобто мешканцям не доведеться збирати додаткові кошти, аби відремонтувати непрацюючий ліфт. Фактично ми поламали запропоновану попереднім керівництвом напівкорупційну схему фінансування ліфтового господарства, так званого «співфінансування» цих робіт, коли 65 відсотків коштів мешканці багатоповерхівок мали би збирати готівкою…

- На сьогодні великого резонансу набуло питання побудови перинатального центру. Ваші опоненти стверджують, що через це не буде побудовано дорогу, що сполучає мікрорайон «Луначарський» та обласну лікарню.
- Це відверта спекуляція темою. По – перше, це абсолютно не порівнювані речі. Ну як можна порівняти життя немовляти та дорогу, будівництво якої навіть серйозно не планувалося найближчим часом? Коштів , які були передбачені в бюджеті, не вистачило навіть би на облаштування тимчасового проїзду. Мало того - досі не існувало проекту побудови дороги, але були передбачені гроші. Більше того, Державтоінспекція висловила свої заперечення, але цього факту чомусь ніхто не згадує. Ще один «камінь спотикання» - по траєкторії майбутньої дороги пролягає високовольтний кабель. Цю небезпеку теж ніхто «не помітив»?
Щодо перинатального центру. По – перше, це Державна програма « Нове життя». Аналогічні сучасні центри побудовані вже в десятьох містах України - Хмельницькому, Луганську, Кіровограді, Рівному, Полтаві… Тому гроші, які депутати Черкаської міськради виділили на співфінансування перинатального центру , а це 3 мільйони гривень, і ще близько 70 мільйонів дає держава – вистачить, щоб цей заклад медицини був побудований в Черкасах найближчим часом, а не в 2017 році, як передбачалося раніше. А це - найсучасніша медична допомога, і що найважливіше – життя сотень немовлят з супутніми захворюваннями, яких з кожним роком, зважаючи на нашу екологію, на жаль, стає все більше.. Лікування і догляд за ними медичні заклади Черкас не можуть забезпечити в силу відсутності належних умов та сучасного обладнання.. Та краще, аби про це говорили не чиновники чи депутати, а практикуючі лікарі.Стосовно дороги на Луначарці – вона обов’язково буде, але невдовзі. Це питання вивчається спеціалістами, і на першому етапі буде облаштовано тимчасовий проїзд.

- Невдовзі Черкаси святкуватимуть День міста… Незважаючи на те, що у Вас було обмаль часу, аби підготуватись до свята, нова міська влада все ж таки прийняла рішення проводити його…

- Так, свято відбудеться незважаючи ні на що. Структурні підрозділи міськвиконкому докладають всіх зусиль, аби підготувати його належним чином. Черкасці – працелюбні, чесні люди, і заслуговують на хороший відпочинок. Не розкриватиму всієї інтриги, скажу лише, що свято розраховане на всі вікові категорії, і при бажанні кожен зможе гарно відпочити – святкові заходи проходитимуть в багатьох куточках міста. Стосовно нових підходів до святкування – цьогоріч ми суттєво «урізали» представницькі витрати більш як наполовину, скоротили число запрошених на так звані прийоми міського голови…

- Вікторе Федоровичу, окресліть, будь – ласка основні пріоритети, за якими, на вашу думку, має розвиватися місто.
- Найголовнішим нашим завданням є повернути Черкаси черкащанам. І це не декларація і яскрава картинка для відводу очей, а вирішення найзлободенніших господарських проблем – дороги, освіта, медицина… Ми хочемо, щоб кожен черкащанин відчув, що його думка важлива міській владі, і ця думка впливає на нашу роботу. Бо нас найняли працювати в міській раді не партії чи їх лідери. Ми не граємося в політику, а працюємо.
30.05.2013 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter