Іван Ступак: Куп'янський напрямок для росіян зараз у пріоритеті

На Куп’янському напрямку українські війська з січня стримують противника. Сьогодні цей напрямок для росіян у пріоритеті, як і для українських оборонців. Під Куп’янськом РФ зазнає великих втрат у десантних підрозділах. Про це сьогодні, 10 серпня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

Із січня українські військовослужбовці на цьому напрямку стримують російські війська, саме стримують. Так, на жаль, треба визнати, окремі тактичні перемоги є у росіян. Десь їм вдається продавлювати наші позиції, заходити на них, але минає зовсім небагато часу, і наші військові знову повертають ці позиції. І такі речі можуть відбуватися дуже часто, по кілька разів на день. І тому дуже важко відстежувати, які саме позиції наші, а які перебувають зараз за російськими військовослужбовцями”, — сказав Ступак.

Цей напрямок для росіян зараз у пріоритеті, каже він.

“Вони давно собі поставили Куп’янський напрямок як пріоритет. Українське командування теж у пріоритет його ставить, оборону насамперед. Постійно вона покращується, укріплюються фортифікаційні споруди”, — доповнив гість ефіру.

На цьому напрямку, за словами Ступака, російські війська зазнають великих втрат саме в десантних підрозділах.

“Російський генштаб кидає десантників, розраховуючи на те, що, використовуючи свій досвід, свої знання, вони зможуть продавити ситуацію”, — доповнив гість ефіру.

За словами експерта, росіяни продовжують застосовувати тактику “м’ясних штурмів”.

“Наші військові відзначають, що більший все-таки пріоритет для російських військ — це “м’ясні штурми”. Причому за умови, що вони використовують доволі високоякісні підрозділи. Тобто стоїть завдання максимально швидко дати результат. Командування просить результат — значить будемо робити. Якими зусиллями, якими силами, якими втратами — особливо вже нікого не цікавить”, — зазначив гість ефіру.

Як приклад Іван Ступак навів ситуацію з Авдіївкою. Щомісяця російське командування ставить завдання захопити це місто.

“Щомісяця щось не виходить в окупантів. І це — завдяки мужності українських військовослужбовців, наших захисників. Тому у ворога не виходить. Це вже перетворюється, знаєте, на якусь ману. Потрібно взяти, але ми несемо втрати. А яка різниця — людей ще наберемо. Головне — взяти”, — доповнив аналітик.

А професійних військових, каже Ступак, у росіян не залишилося — усі в Україні.

“Найпрофесійніші військовослужбовці російські — вже в Україні, у різному стані. Або ще продовжують воювати, або вже загинули, або зникли безвісти, або перебувають у полоні. Кому, звісно, пощастило, той ще встиг вискочити з війни, отримати гроші”, — зазначив гість ефіру.

Більш професійних військових армії РФ в Україні більше не з’явиться, ніж ті, що були на початку повномасштабного вторгнення, вважає аналітик.

“Ті, хто пішли воювати виключно за гроші, або, як Путін каже, за покликом серця, або ті, у кого промиті голови, мовляв, діди воювали, били фашистів і я піду, вони вже всі тут. Зараз воюють, в основному, колишні водії автобусів, далекобійники, айтішники. Ось, наприклад, російські журналісти показували, що загинув в Україні доглядач Третьяковської галереї. Ось такий контингент воює зараз. Але вони беруть кількістю, на жаль”, — резюмував Ступак.
10.08.2023 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter