Міноборони Великобританії: Україні вдалося знайти слабку ланку РФ на Чорному морі

Шляхи військових постачань Росії у Чорному морі опинилися під загрозою через українські морські дрони. Україні вдалося знайти слабку ланку РФ. Про це заявило Міністерство оборони Великобританії у Twitter, інформує Кореспондент.

Зазначається, що 4 серпня біля Керченської протоки внаслідок атаки безпілотником отримав пошкодження російський танкер Sig.

За день до того сталася подібна атака на бойовий десантний корабель Оленегорский горняк, а за два дні до того, схоже, - невдала атака на російські патрульні катери, коли вони ймовірно супроводжували російське торгове судно Sparta IV, зазначають британські розвідники.

Аналітики відзначають, що хоча Sig і Sparta IV - цивільні судна, їх тривалий час використовують для перевезення пального та вантажів військового призначення між Росією та Сирією.

"З 28 лютого 2022 року російські військові кораблі не можуть проходити через Босфор, відтак російські сили у Сирії та Середземномор’ї стали дуже залежними від таких цивільних суден як Sig і Sparta IV та деякі інші. Атаки продемонстрували, що операції з морськими дронами стають все важливішим компонентом сучасної війни на морі та можуть використовуватися проти найслабших точок у російській логістиці морським шляхом", - зазначили в Міноборони Британії.
09.08.2023 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter