Табурець: На Черкащині почали вирощувати більше південних культур

Як інформують у Черкаській ОВА, на Черкащині культивують більше південних культур. Аграрії області змінюють продовольчі акценти, аби максимально забезпечити потреби ринку. Про це розповів начальник ОВА Ігор Табурець.

Плани на нинішню посівну в області із сільгоспвиробниками Черкащини вибудовували після збору урожаю-2022. Враховували продовольчу безпеку та можливий дефіцит традиційно південних культур.
Табурець: На Черкащині почали вирощувати більше південних культур


– Ви бачите, що окупанти роблять, приміром, із нашою Херсонщиною: частина земель під окупацією або ж рясно всіяна вибухонебезпечними предметами, тепер ще й додались наслідки підриву ворогом Каховської ГЕС, – пояснив керманич області. – Зважаючи на це, наші аграрії цьогоріч дещо відкоригували структуру своїх посівних площ. По-перше, тепер більше вирощують овочевих культур: +22% до минулоріч. Зокрема, в сегменті борщового набору.

Окрім того, півтори тисячі гектарів земель фермери віддали під кавуни. Це вдвічі більше, ніж торік. І в цій справі новачки вже мають успіхи.

– Мав нагоду ознайомитися із досвідом одного з підприємств Золотоніщини, – ділиться Ігор Табурець. – Тут кавунами засадили 10 гектарів полів, мають і де зберігати врожай.

За цей напрям у господарстві відповідає агроном із Херсонщини В’ячеслав Кісліцин. Усією родиною стали вимушеними переселенцями через російських окупантів.

– За технологією все ідентично, – розповів агроном. – Єдине – дуже великі перепади температури тут вдень і вночі. У нас на Херсонщині більш-менш все було рівномірно, тому зріло все теж в один час. Цього року експериментуємо із сортами кавунів, дивимось, який краще адаптується до Черкащини і дасть максимальний урожай.

Збір цієї ягоди в області вже стартував. Урожай обіцяє бути хорошим.
08.08.2023 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter