Переваги й недоліки гіпсової плитки

Переваги й недоліки гіпсової плиткиСьогодні на українському ринку можна зустріти чимало видів високоякісних оздоблювальних матеріалів для ефектного оформлення стін. Проблема полягає в тому, як не розгубитися у такому розмаїтті, не придбати непотрібне, не переплатити, не продешевити, і придбати саме те, що потрібно саме вам.

Чи не найпопулярніша пропозиція на ринку сьогодні – облицювання стін за допомоги укладання гіпсової плитки (подробиці тут https://craftart.com.ua/poslugy/dekoratyvna-hipsova-plytka/).

Переваги гіпсової плиткиСлід добре орієнтуватися, що у гіпсової плитки снують як сильні сторони, так і недоліки. Звісно, переваг у цього матеріалу порівняно з іншими – чимало. Зокрема:

- гіпсова плитка екологічна, тому нею без уселяких сумнівів можна оздоблювати стіни в будь-якій кімнаті, починаючи з дитячої;

- увесь матеріал гіпсової плитки має однакову товщину. Це дає можливість укладання рівної кладки, без підгонки, як у випадку з каменем. Це дає можливість значно зекономити час;

- гіпсова плитка має незначну вагу, тому її сміливо можна використовувати навіть у квартирах та приклеювати на гіпсокартон;

- стіни, до яких приклеюють гіпсову плитку, відмінно дихають, бо цей матеріал має чудову проникність;

- гіпсову плитку в необхідному для вас обсязі можна придбати за демократичну ціну;

- матеріал має запас міцності, адже близько 10 років за умови дбайливого використання замінювати плитку не треба;

- у продажі завжди можна знайти широкий асортимент гіпсової плитки. Це дасть вам можливість втілити в життя будь-який оригінальний задум з оформлення приміщення.
Переваги й недоліки гіпсової плитки

Однак крім цього перед тим, як клеїти гіпсову плитку, варто познайомитися і з певними недоліками цього матеріалу. Перш за все, слід відзначити, що цей матеріал не дуже товаришує з вологою. Тому оздоблювати кімнати з підвищеним вмістом вологи (ванна, душова) – не рекомендується. Якщо ви таки вирішили ризикнути, то не дивуйтеся, що доволі швидко гіпсова плитка на ваших стінах втратить форму і змінить колір. Найкраще використовувати гіпсову плитку для оздоблення внутрішніх приміщень, не використовуючи на фасаді або ж, наприклад, - терасі.

До речі, останнім часом великою популярністю користується гіпсова плитка в стилі лофт, класична, Марсель, Австрія.

Що зробити перед приклеюваннямПеред укладанням гіпсової плитки на стіну необхідно здійснити низку підготовчих робіт. Саму стіну слід вирівняти, нанести рівний шар шпаклювання. Після цього поверх нанести на поверхню шар якісної суміші. Обов’язково нанести розмітку за допомогою лінійки та олівця, яка в подальшому обов’язково стане вам у пригоді.
28.06.2023 18:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter