Заступник генсека ООН Мартін Гріффітс: Масштаби підриву греблі на Каховській ГЕС матимуть далекосяжні наслідки для багатьох людей

В ООН заявили, що масштаби катастрофи від підриву греблі Каховської ГЕС 6 червня стануть зрозумілі найближчим днями. Однак вже очевидно, що вони матимуть далекосяжні наслідки для багатьох тисяч людей.

Про це на засіданні Ради Безпеки ООН сказав заступник генсека цієї організації з гуманітарних питань Мартін Гріффітс, інформує Еспресо.

Уже затоплено щонайменше 40 населених пунктів, але кількість постраждалих сіл і міст зростатиме. Серйозні наслідки також очікуються в захоплених росіянами районах, але РФ не надає доступу для гуманітарних місій, зазначив він.

"ООН та гуманітарні організації вживають екстрених заходів для надання допомоги понад 16 тис.постраждалих. Ідеться про забезпечення населення питною водою, грошовою допомогою та психосоціальну підтримку. У постраждалі райони надходитимуть електрогенератори, обладнання для фільтрації води та транспорт для її перевезення", – зауважив Гріффітс.

Крім того, розгорнуті багатопрофільні мобільні бригади на залізничних і автобусних станціях по всій Херсонській області для підтримки тих, хто потребує евакуації.

Заступник генсека ООН нагадав, що зруйнована гребля грала ключову роль у забезпеченні водою сільськогосподарських земель на півдні Херсонщини та на Кримському півострові: "Тривала повінь порушить сільськогосподарську діяльність, завдасть шкоди тваринництву й рибальству та спричинить широкомасштабні довгострокові наслідки. Це серйозний удар по сектору виробництва продуктів харчування".

За його словами, руйнування греблі може негативно позначитися на виробництві електроенергії, а будь-яке неконтрольоване зниження рівня води у водосховищі може негативно позначитися на безпеці Запорізької АЕС.

Він також висловив занепокоєння з приводу того, що вода переміщує міни та інші вибухонебезпечні предмети.

6 червня російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС, внаслідок чого її повністю зруйновано. Розпочалася евакуація мешканців районів, які почало затоплювати. Після цього президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки та оборони, а світ масово почав реагувати на трагедію.
07.06.2023 09:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter