Черкаська ОДА: Підтоплення баз відпочинку і господарських будівель - наслідок непродуманої забудови Дніпровських берегів

Черкаська ОДА: Підтоплення баз відпочинку і господарських будівель - наслідок непродуманої забудови Дніпровських берегів Як інформують у Черкаській ОДА, ще при проектуванні Кременчуцького водосховища передбачалося відселення мешканців сіл Прохорівка та Сушки Канівського району й частини села Бубнівська Слобідка Золотоніського району. Для цього навіть було побудовано на заплавній терасі водопровідну мережу і виділені земельні ділянки. Проте жителі цих сіл відмовилися від переселення.
Відтоді прибережні села навесні періодично підтоплює. Цьогоріч підтопило садиби у Сушках (Канівський район) та Хрещатик (Черкаський район). 6 травня спеціалісти аналітично-диспетчерської служби Черкаського регіонального управління водних ресурсів при щоденному отриманні інформації із Канівської ГЕС, зафіксували повідомлення про збільшення витрат води по створу Канівської ГЕС – 5250 куб.м/с із значним підняттям рівнів води в нижньому б'єфі Канівської ГЕС.
Як повідомив начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський, станом на 7 травня ситуація дещо стабілізувалася, витрати води складають 4900 куб.м/с. Для оцінки ситуації на місці події працювали спеціалісти водогосподарських організацій, органів державної влади та голова сільської ради с. Прохорівка (до меж цієї сільради належить с. Сушки). Крім того відбулось засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Необхідно зазначити, що мешканці с. Сушки, садиби яких знаходяться у зоні затоплення, були заздалегідь (20 квітня) попереджені про можливе підтоплення господарських будівель та дворів головою сільської ради Віталієм Дошкою. Але на пропозицію переселення було отримано категоричну відмову.
Підтоплення садиб, господарських будівель і територій баз відпочинку стало несподіванкою для тих, хто нещодавно побудувався біля води без відповідних погоджень та висновків. Частину нових об’єктів взагалі було побудовано без будь-якого урахування впливів Кременчуцького водосховища під час проходження повеней і паводків. Саме від власників баз відпочинку та нових будівель надходить найбільше нарікань на ситуацію яка склалася. Натомість жителі сіл, для яких ситуація не є новою, із розумінням ставляться до неї. Відомо, що найбільші витрати води, які проходили по створу Канівської ГЕС, зафіксовані у 1979 році (11600 куб.м/с), при цьому спостерігалося підтоплення господарських будівель та сільськогосподарських угідь. Тобто, цьогорічна повінь, в порівнянні з попередніми роками, не є найбільшою.
08.05.2013 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter