Тулуб завдав Одаричу "10 сталінських ударів"

Тулуб завдав Одаричу "10 сталінських ударів" В інтерв`ю на офіційному сайті Черкаської ОДА Сергій Тулуб наговорив про Сергія Одарича на кілька кримінальних справ.

- Сергію Борисовичу, останніми днями увага зосереджена на зміні влади в місті Черкаси. Міська рада звільнила заступників відставленого мера Черкас Сергія Одарича та затвердила новий склад міськвиконкому. Ваші опоненти з оточення колишнього мера заявляють, що цей крок – чергова узурпація влади Партією регіонів. Як Ви це прокоментуєте?

- Дійсно, депутати міської ради затвердили новий склад виконавчого комітету та обрали секретаря міської ради. Давайте подивимось хто ці люди.
До нового складу виконкому увійшли: Віктор Беззубенко – перший заступник міського голови, Борис Євмина – заступник з питань діяльності виконавчих органів, Павло Карась – заступник з питань діяльності виконавчих органів, Валерій Герасименко – керуючий справами виконкому.
Членами виконкому стали і депутати обласної ради від партії «Батьківщина» - Анатолій Бондаренко і Станіслав Овчаренко, а також керівник підприємства «Юрія» Олег Кашко та голова об’єднання організацій-роботодавців Черкащини Борис Райков. Зробіть висновки самі – за яким принципом формувався виконавчий комітет – політичним чи господарським?
Як ви бачите, із десяти членів виконкому – лише один представник Партії регіонів. Це я веду до того, що заявляють «Вільні демократи» - мовляв, Партія регіонів узурпує владу в місті.
Перепрошую, то де ви тут бачите узурпацію, коли Партія регіонів навіть відмовилась від посади секретаря міської ради. І слід відзначити, що це рішення прийнято свідомо. Щоб виправити ту ситуацію, яку залишив у спадок всім нам Сергій Одарич, для розвитку міста треба об’єднатися всім, незалежно від того хто яку партію представляє.
Ще один промовистий факт. Розглядаючи кандидатуру нового секретаря міської ради, людини яка буде виконувати обов’язки міського голови, 36 депутатів підтримали кандидатуру Віктора Білоусова – принципової, порядної людини, відомого в Черкасах і досвідченого господарника та фахівця.
Це говорить про те, що депутати міської ради – Партія регіонів, «Батьківщина», УДАР, комуністи - свідомо прийняли рішення відкинути політичні розбіжності і разом працювати на благо міста.
Я вбачаю в цьому тільки позитив. І ми сподіваємось, що відтепер у нас буде конструктивна співпраця з міською владою, бо нам нема чого ділити – адже Черкаси і область це одне ціле.

- Команда «Вільних демократів» не перестає стверджувати, що залишене Сергієм Одаричем місто Черкаси абсолютно не кероване, не працюють основні підрозділи, а новий виконком не дієздатний. Чи дійсно є чого остерігатися черкащанам?

- Давайте подивимося: а хто ж зараз найгучніше кричить про колапс та хаос у місті? В першу чергу це наближені до Одарича люди, які розуміють – піде Одарич і вони втратять гроші, які вони всі ці роки вміло тягнули з міського бюджету.
Візьмемо той же «Темп» – один із основних підрядників захмарних проектів екс-міського голови, яким володіє бізнес-партнер Сергія Одарича Михайло Бродський. Чому на «Темпі» шматок огорожі для дитячих майданчиків коштує, скажімо, тисячу гривень, а в магазині «Епіцентр» - 200 грн.?
Чому у бюджеті розвитку на цей рік закладено 16 млн. грн. на повторний ремонт-реконструкцію вулиці Хрещатик. А де ж поділись минулорічні кошти – загубились на «Черкаському асфальтобетонному заводі»? Нам добре відомо, що за допомогою тіньових схем протягом 2007-2008 років Одарич отримав контроль над цим підприємством. Погодьмося, засвоєння всіх дорожніх видатків бюджету - чималий грошовий потік.
Схожі сумнівні схеми супроводжували утворення міського розрахункового центру комунальних платежів, яким керує родич дружини мера та головний вільний демократ у міській раді Олег Ліходькін.
Хто дає в Інтернеті повідомлення, що нібито в виконкомі немає жодного працівника, що немає кому приймати людей? Це депутат Більда – той самий, хто постачав за бюджетні гроші тонни солі для посипання доріг взимку. Ви скажіть – а чи бачили ви, щоб взимку нормально чистили дороги, куди ділася ота сіль?
І таких прикладів чимало. Недарма деякі люди кажуть, що Вільні демократи верещать як оті поросята, яких відтягують від корита.

- Тобто, Ви хочете сказати, що основні претензії до діяльності Сергія Одарича були не політичного характеру, а господарського?

- А ви самі подумайте, що головне для черкащан – який партквиток в кишені міського голови, чи нормальні умови життя в місті? Як кажуть, у каналізації чи асфальту немає партійності.
І перш ніж ставити якісь питання Президенту і говорити про політичні переслідування, хай Сергій Одарич краще розкаже куди ділися кошти з міського бюджету. Чому в місті продається земля, об’єкти нерухомості в самісінькому центрі, а місто нічого від цього не виграє? Чому місто залазить у борги? Чому замість зеленого парку Черкаси стають містом пеньків?
Минулого року у міста був небачений до тепер бюджет розвитку (180 млн.грн), якого б вистачило на кілька сільських регіонів. Мер обіцяв, що вже до осені будуть відремонтовані основні транспортні магістралі, тротуари та площі. На лінію вийдуть 45 тролейбусів. Усі будинки будуть оснащені індивідуальними лічильниками, а школи та садочки зазнають капітального ремонту. І де все обіцяне?
Без відповіді залишилися запитання громадськості і щодо минулорічних бюджетних витрат. Зокрема, ремонт туалету на стадіоні, яким досі ніхто не користується, обійшовся бюджету у 2 млн. грн. Ця сума не набагато менша, ніж витрати на всю освіту у 2012 році.
Куди зникають кошти, і чому на нові вольєри для павуків у зоопарку кошти в бюджеті знайшлися, а на капітальний ремонт ліфтів грошей у міста немає?
Зараз Вільні демократи створюють якісь «комітети порятунку Черкас», закликають людей підійматися на спротив. Спротив проти чого? Проти здорового глузду? Пробачте, а що ж ви тоді робили останні шість років?
Висновок один: події в міській раді пов’язані не з політикою. Просто в даному випадку оцінка роботи Сергія Одарича депутатами уособлює думку більшості черкащан.

- У захист своїх позицій, Сергій Одарич наголошує, що за його відставкою стоїть Ваше бажання отримати контроль над комунальними підприємствами міста, такими як «Черкаситеплокомуненерго»?

- Всі розмови про те, що Обласна державна адміністрація якимось чином планує здійснити приватизацію «Черкаситеплокомуненерго» є інсинуаціями і перекладанням проблеми із хворої голови на здорову.
Всім відомо, що Сергій Одарич ще з 2009 року постійно веде переговори із Черкаською ТЕЦ про передачу в оренду підприємства «Черкаситеплокомуненерго». Ще до того, як мене було призначено на посаду голови ОДА.
В кінці грудня 2009 року більшість депутатів міської ради минулого скликання на чолі з міським головою прийняли рішення яке дозволяє передачу в оренду цього стратегічного підприємства.
Тільки завдяки діям трудового колективу, профспілки підприємства, яке повстало проти намірів приватизувати комунальне підприємство, «Черкаситеплокомуненерго» вдалося залишити в комунальній власності та забезпечити його стабільну роботу.
Наразі рішення зупинене в судовому порядку.

- Через зміну влади в місті багато хто припускає, що будуть згорнуті всі започатковані проекти. Що Ви на це скажете?

- Якщо говорити за такі великі інфраструктурні проекти, як реконструкція систем теплопостачання (11,2 млн.евро) за рахунок коштів Европейського банку реконструкції розвитку; модернізація водопостачання до 2015 року (12 млн.евро) – вони будуть продовжені.
Потрібно переосмислити проект будівництва «доступного життя». Гарна ідея, яка була спаплюжена недолугою реалізацією, починаючи з проекту та закінчуючи підбором будівельних матеріалів, який не міг бути дешевим. Ще треба перевірити скільки вкрали на цьому будівництві.
Щодо так званих «химерних проектів», то тут наша позиція однозначна – одіозні ініціативи, які викликають соціальну напругу, не мають права бути реалізовані!
Наприклад, проект так званої транспортної реформи. Ці ініціативи далекі від реальних потреб черкасців! Тут не враховані інтереси 83-х тисяч черкаських пенсіонерів і ветеранів війни та праці.
Для порівняння у 1990 році в Черкасах діяло 26 маршрутів громадського транспорту, з них 120 тролейбусів та 400 автобусів. Зараз ситуація не витримує жодної критики. Лише за останній рік пасажирообіг електротранспорту скоротився на 63 %.

Це просто ганьба, що люди, які будували місто, перетворювали його на обласний центр, віддали свої найкращі роки тяжкій праці, зараз не мають чим доїхати до дітей. Люди чекають від влади не чергових заплутаних схем, а збільшення кількості тролейбусів, особливо у вечірні години та вихідні дні.
Я сподіваюся, що новообраний виконавчий комітет при затвердженні нових концепцій буде приймати рішення в інтересах потреб черкащан. Започатковані у місті реформи мають поліпшувати життя черкасців, а не ставати джерелом соціальної напруги.

Наостанок хочеться звернутися до всіх черкащан. Я не ділю черкащан на прихильників «Батьківщини» чи Партії регіонів.
Ким би ми не були, у всіх нас є спільна мета: ми хочемо жити в Черкасах у кращих умовах і бачити тут свою особисту перспективу.
Що ми маємо зараз? Півроку тому журнал «Фокус» оприлюднив рейтинг 20 найкомфортніших для проживання міст України. Нажаль Черкас – зеленого міста над Дніпром, немає в двадцятці кращих міст. Чому?
Мене непокоїть, що більшість черкащан не пов’язують свого майбутнього з цим містом. Лише третина молодих людей планує тут залишатися і провести доросле життя. Чи має шанси таке місто на розвиток?
З 1954 року, коли утворилась область, місто Черкаси стало потужним центром хімічної, приладобудівної, електротехнічної, текстильної та харчової промисловості. Якщо у 1954 році в Черкасах проживало 56,5 тисяч осіб, то в 1984 році населення міста становило вже 265 тисяч. Фахівці з усіх куточків Радянського Союзу, робітники з навколишніх сіл приїжджали до Черкас будувати та розвивати нові підприємства, і оселялися в ньому.
Більшість цих людей уже віддали місту все що могли і чекають, коли влада віддасть належне їх праці та створить комфортні умови проживання. Питання в одному – хто буде це робити?
Потрібні нові рішення, що дозволять розвивати економіку, створювати нові робочі місця і закладати підґрунтя для самозабезпечення та саморозвитку міста.
Наступного року ми відзначатимемо 60-річчя створення Черкаської області. Давайте припинимо політичні чвари. Нам потрібно працювати як єдине ціле. Тоді результати нашої роботи забезпечать подальше зростання добробуту черкащан.
03.05.2013 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter