Черкаський "Азот" звернувся до Нацполіції з приводу пошкодження "групою невідомих" газопроводу біля підприємства

Черкаський «Азот» звернувся в поліцію з вимогою негайно розслідувати випадок навмисного пошкодження газопроводу біля підприємства

Як інформукє пресслужба підприємства, Черкаський «Азот» змушений виставити охорону та спостереження за цим об’єктом.

1 грудня цього року працівники ПрАТ «АЗОТ» помітили та сфотографували невідомих осіб, які проводили земляні роботи на лінійній частині газопроводу-відводу, що проходить від ГРС Черкаси-2 до об’єктів ПрАТ «АЗОТ». Роботи велися відкритим траншейним способом екскаватором, зареєстрованим на АТ «Оператор газорозподільної системи «ЧЕРКАСИГАЗ».

У цей же час на сайті «Черкасигаз» з’явилася інформація, що «невідомими особами були проведені несанкціоновані земляні роботи в охоронній зоні газопроводу в районі ПрАТ «АЗОТ». Внаслідок незаконних дій був пошкоджений державний розподільчий газопровід високого тиску першої категорії». Тобто, «Черкасигаз» нічого не повідомляє про проведення робіт самим підприємством і звинувачує в пошкодженні газопроводу «невідомих осіб».

ПрАТ «АЗОТ» вкрай стурбований такою ситуацією. Адже на два метри нижче основного газопроводу, з використанням горизонтального направлення буріння, безтраншейно було прокладено підземний магістральний газопровід-відвід від ГРС Черкаси-2 до об’єктів ПрАТ «АЗОТ». Вищевказані несанкціоновані дії можуть призвести до порушення його цілісності, а в подальшому, під час введення газопроводу в експлуатацію, – до аварії техногенного характеру.

Нагадаємо, що Черкаський «Азот» закінчує будівництво власного відвідного газопроводу, який з’єднуватиме підприємство з магістральною гілкою та забезпечить одному з найбільших виробників добрив в Україні безперебійне та безпечне постачання природного газу – основної сировини для виробництва продукції.

Будівництво проводить ПрАТ «Спеціалізоване монтажне управління №24», з яким підприємство уклало відповідний договір. Роботи виконуються згідно з дозволом на виконання будівельних робіт, виданим Державною архітектурно-будівельною інспекцією м. Києва від 13.05.2021, та підходять до завершення.

Якщо оприлюднена «Черкасигаз» інформація достовірна і це підприємство не має відношення до робіт в охоронній зоні газопроводу, такі дії «невідомих осіб» кваліфікуються, як зумисне пошкодження майна. Зокрема, виник ризик пошкодження і новозбудованого газопроводу ПрАТ «АЗОТ». Подібний інцидент можна також розцінювати, як підготовку до диверсії, що, зважаючи на ситуацію в країні, цілком імовірно.

Беручи до уваги всі викладені вище обставини, ПрАТ «АЗОТ» звернулося до поліції з відповідною заявою, в якій вимагає негайного розслідування даного випадку за фактом умисного знищення або пошкодження майна та покарати винних.

Денис Сирцов

Провінція
06.12.2021 19:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter