Старікова: Черкаська облрада повинна вирішити фінансові проблеми з "Фрезеніусом"

Старікова: Черкаська облрада повинна вирішити фінансові проблеми з "Фрезеніусом"Проблему з фінансуванням гемодіалізного центру "Фрезеніус" у Черкасах має вирішити обласна рада. В цьому переконана депутат Черкаської облради від "Фронту змін" Наталія Старікова.

– Питання виділенні коштів для "Фрезеніусу" опозиція підніматиме на сесії облради 22 березня. Вважаю, що слід прийняти обласну програму фінансування клініки як мінімум на 5 років, за потреби вносячи корективи. Не треба "смикати" кошти зі скарбниць (і без того мізерних) міст і районів як пропонують обласні чиновники, – говорить Наталія Старікова. – До речі, один день Януковича обходиться державному бюджету в 2 млн. грн. Проста арифметика: 5-6 президентських днів можуть оплатити рік лікування 62 діалізників черкаського "Фрезеніусу".

Наталія Старікова наполягає на неприпустимості переведення пацієнтів "Фрезеніуса" на лікування в обласну лікарню. Адже вибір хворих, де їм лікуватися, регламентується Конституцією України, а саме: статтею 49 Основного Закону, в якій сказано, що "держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування".

Депутат облради зізнається, що її дивує політика ігнорування головою Черкаської обласної держадміністрації Сергіїм Тулубом проблеми з "Фрезеніусом":

"Місяць тому пацієнти центру запрошували мене, як депутата, відвідати їх збори – саме тоді почалася розгортатися цьогорічна "серія" позбавлення "Фрезеніусу" коштів із бюджету. Хворі пояснили, що з січня чекають на зустріч з губернатором, я допомогла їм скласти необхідні звернення і заяви до нього. Аудієнція з керівником області, до речі, не відбулася й до сьогодні. Замість себе Сергій Борисович послав до діалізників заступницю Тетяну Прітченко. Чому губернатор уникає зустрічі із хворими на гостру ниркову недостатність? Чекає, поки у ситуацію втрутяться народні депутати Микола Томенко і Юрій Сиротюк, до яких уже звернулися пацієнти "Фрезеніусу"? Чи чергового доручення від Президента, як це було минулого року, коли доведені до відчаю "нирники" перекривали дамбу через Дніпро? У будь-якому разі люди не вірять заявам начальника ГУ охорони здоров'я облдержадміністрації Володимира Брожика про те, що влада поверне борги перед "Фрезеніусом" за 2012 рік і платитиме за діаліз хворих черкащан у 2013-ому. Як заявив пацієнт "Фрезеніусу" Самвел Устьян, люди налаштовані рішуче – відстоювати своє конституційне право лікуватися у вибраному, а не нав'язаному, медичному закладі вони будуть 14 березня біля Кабінету Міністрів у столиці".
13.03.2013 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter