Сущенко про облаштування найвищого прапору України на Шполянщині: Побачене не дає підстав навіть для стриманого оптимізму

Перевірив хід будівництва комплексу “Географічний центр — серце України” з облаштуванням найбільшого Державного Прапора в Черкаській області на дорозі Н-16 Золотоноша – Сміла – Умань, на повороті на село Мар’янівка. Про це на фб пише 1-й заступник голови Черкаської облради Роман Сущенко.

Будівельники тільки завершують заливку бетонного фундаменту для майбутнього монументального пам'ятника символічного географічного центру України. Роботи в розпалі, але до завершення ще далеко. Побачене не подарувало підстав навіть для стриманого оптимізму. За задумом авторів цієї "грандіозної" ідеї, "об'єкт" мали відкрити на День Державного прапора 23.08.2021 року за участю президента України Володимира Зеленського. Сам він анонсував захід у травні.

По факту на місці будівництва сконцентрована техніка, проведено частину земляних робіт, завезено оздоблювальні та будівельні матеріали, збудовані бетонні зупинки та туалети. Останні - індійського класу (з вигрібними ямами) перероблялися вже тричі, оскільки проектанти вдало не продумали вихід. Довкола монументу викопані десятки метрів траншей для кабелів освітлення та оптичного кабелю, який, за словами сторожа, забезпечить стійкий Інтернет гостям. Згідно з технічним завданням, загальна вага конструкції – 9 тон.

Очікувана вартість – 2,13 млн грн. Ці кошти спрямують з обласного бюджету спрямують як субвенцію до бюджету Шполянської ОТГ.

Проект не обговорювався громадськістю і відсутній у публічній площині. За словами очільника Черкаської ОДА (певно він щось бачив або знає), монумент матиме вигляд радіально розташованих 25 крил (за кількістю областей України + АР Крим) з стяготримом у центрі. А ось сторож, підслухавши інших чиновників та будівельників стверджує, що то будуть не крила, а вітрила. За його словами, щодня на місце будівництва приїздить якийсь "начальник" і кружляє довкола робітників. Фундамент заливали будівельники із Звенигородки. А от про місце походження граніту відповідальному охоронцю нічого не відомо.

Крім Черкащини схожі стяготрими споруджується до Дня Державного прапора у
Чернівцях з реконструкцією парку (за 12,65 млн. Грн ), у Полтаві з облаштуванням парку (за 12 млн грн), у Краматорську з реконструкцією фонтану у парку (за 11,17 млн грн.) і у Батурині (за 4,14 млн грн.).
Сущенко про облаштування найвищого прапору України на Шполянщині: Побачене не дає підстав навіть для стриманого оптимізму

Нагадаю, що на останній черговій сесії 4.06.2021 року Черкаська обласна рада ухвалила рішення щодо виділення на будівництво стяготрима комплексу “Географічний центр — серце України” 2,5 млн. грн з обласного бюджету, який наповнюють платники податків Черкащини. За словами очільника ОДА, який лобіював будівництво цього об'єкту, на його зведення знайшлися благодійники, які висловили готовність виділити понад 10 млн грн власних коштів.
08.07.2021 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter