У міськраді Черкас прокоментували будівництво елеватора у вантажному порту

Як інформують у міськраді Черкас, у низці черкаських ЗМІ з’явилася інформація щодо нібито незаконного будівництва елеватора у вантажному порту Черкас. У зв’язку з цим Управлінням ДАБК Черкаської міської ради у квітні цього року була проведена позапланова перевірка об’єкта будівництва «Виробничий комплекс з перевантажувальним терміналом за адресою м.Черкаси, вул.Портова, 5».

ТОВ «Агрофірма «Сила землі» надало пояснення, що на вказаному об’єкті будівельні роботи проводяться на підставі дозволу на будівництво, наданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України.

На виконання доручення міського голови Анатолія Бондаренка ще у квітні 2021 року були направлені листи до низки державних органів для відповідного реагування. А саме: Міністерства розвитку громад та територій України, Національного антикорупційного бюро, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Офісу Генерального Прокурора,Черкаської обласної прокуратури, Служби безпеки України,Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно- будівельного контролю та нагляду, Державної екологічної інспекції України, Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації. На більшість з них надійшли офіційні відповіді.

В результаті вдалося з’ясувати наступні факти:

1.Будівельні роботи проводяться на підставі дозволу на виконання будівельних робіт, виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, реєстраційний номер ІУО13200723139 від 23.07.2020. За класом наслідків (відповідальності) об’єкт відноситься до значних наслідків - ССЗ. Реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю на зазначеному об’єкті (ССЗ) здійснюється центральним органом виконавчої влади.

2. Слідчим відділом РУП ГУНП в Черкаській області за матеріалами Управління Служби Безпеки розпочате досудове розслідування щодо службових осіб ТОВ «Агрофірма «Сила Землі» за фактами внесення неправдивих відомостей під час реєстрації права власності на об’єкт нерухомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 366, ч.З ст. 197-1 КК України.

3. Як зазначають у державній екологічній інспекції України, 03.01.2020 TOB «Агрофірма «Сила землі» подало до Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації повідомлення про планову діяльність: здійснення реконструкції виробничих споруд та інженерних мереж виробничого комплексу з перевантажувальним терміналом без зміни зовнішніх геометричних параметрів та перепрофілювання по вул. Портова, 5 в м. Черкаси, Черкаська область.
04.02.2020 надані зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень.
Інформація щодо висновків з оцінки впливу на довкілля в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля відсутня, що може бути ознакою затвердження проекту з порушенням містобудівного законодавства.

Отже, ані звіту, ані його обговорення чи висновку з цього питання чиновники не надавали. Відповідний висновок є обов’язковим і має стати основою проектувальних робіт при будівництві та реконструкції об’єктів, пов’язаних із перевантаженням матеріалів, яким по своїй суті і є елеватор.

Підпунктом 6 п. 1 ст. 15 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» визначено, що правопорушеннями у сфері оцінки впливу на довкілля є провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, без здійснення такої оцінки та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Інформація щодо ТОВ «Сила Землі» буде використана держекоінспекцією при плануванні перевірок суб’єктів господарювання на 2022 рік.

«Міська влада Черкас триматиме дане питання на контролі. Ми сподіваємося на неупереджену та об’єктивну перевірку даного об’єкту будівництва компетентними органами. Адже будь-яке будівництво у Черкасах має відбуватися у межах чинного законодавства і без негативних наслідків для міста», - підкреслює заступник міського голови Черкас Віктор Беззубенко.
11.06.2021 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter