ЧНУ: Стурбовані петицією на сайті Черкаської міськради про перепрофілювання Ботанічного саду університету в громадський парк

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького стурбовані електронною петицією на сайті Черкаської міської ради Че/1440-еп, що ініціює перепрофілювання в громадський парк Ботанічного саду ЧНУ.

Ця громадська ініціатива посягає на державну власність, суперечить не лише нормам права, а й здоровому глузду.

Ботанічний сад із 1936 року минулого століття належить Черкаському національному університету і має статус об'єкту природно-заповідного фонду України.

Право на користування 4,58 га земельної ділянки на території м. Черкаси засвідчене Державним актом на право постійного користування землею І-ЧР № 000972 та внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Ботанічний сад ЧНУ — єдиний у Черкаській області. Головна його мета — накопичення колекцій флори з метою її вивчення та збереження.

Він сприяє збереженню рідкісних та зникаючих видів рослин української та світової флори, проведенню робіт з інтродукції та акліматизації, розмноження та ефективного використання рослин місцевої і світової флори; веденню навчальної та освітньо-виховної роботи з питань ботаніки, екології охорони природи, рослинництва і ландшафтної архітектури.

На території Ботанічного саду зібрані багаті колекції рослин: понад 170 таксонів деревних, 180 трав’янистих відкритого ґрунту та близько 120 таксонів рослин тропічної та субтропічної флори.

Ботанічний сад ЧНУ — це один із навчально-дослідних підрозділів, який є базою підготовки фахівців природничого профілю. Тут проводять наукові дослідження науковці ННІ природничих та аграрних наук.

Попри важливу соціальну та екологічну функцію, Ботанічний сад ЧНУ ніколи не був закритою територією. Університет здійснює освітню роботу зі шкільною молоддю міста Черкаси, проводить для неї екскурсії та надає можливість здійснення наукових досліджень.

На території об’єкта створені всі необхідні умови для виконання вказаних функцій, він повністю виконує своє цільове призначення. Проте університет постійно працює над тим, щоб розвивати Ботанічний сад.

Керівництво університету не раз зверталося до органів державної влади щодо допомоги у розбудові Ботанічного саду. У 2007 році було затверджено Обласну програму реконструкції та розвитку Ботанічного саду ЧНУ у частині створення нових колекцій та ландшафтних робіт, пов’язаних зі збільшенням видового і формового складу дендрофлори і трав’янистих рослин. У межах Програми було розроблено відповідний проєкт реконструкції.

Упродовж останніх років університет уже двічі подавав пропозиції щодо інвестиційного проєкту з реконструкції приміщень та зелених насаджень Ботанічного саду.

Черкаський національний університет дякує громадськості міста Черкаси за небайдужість, проте обговорення питання осучаснення Ботанічного саду слід перевести в правове поле.

Варто наголосити, що питання зміни статусу об'єкта природно-заповідного фонду, що належить до державної власності, не стоїть на порядку денному і знаходиться поза межами компетенції органів місцевого самоврядування.

Ми розглянемо конструктивні пропозиції та будемо вдячні за допомогу в їх реалізації.
06.05.2021 16:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter