Черкаські регіонали таки доведуть турботу про дітей до запровадження комендантської години

Черкаські регіонали таки доведуть турботу про дітей до запровадження комендантської годиниКоментарі депутатів Черкаської міської ради з приводу запровадження в Черкасах комендантської години для дітей до 18 років поширює Черкаський прес-клуб.
Після обговорення, внесення змін і доповнень на найближчу сесію Черкаської міської ради буде знову винесено проект рішення «Про обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, ресторанного господарства, на вулицях і інших громадських місцях міста Черкаси у нічний час».
На найближчій сесії міськради депутатам запропонують проголосувати за обмеження - із 1 квітня цього року - перебування на вулицях та інших громадських місцях дітей до 18 років, із 23.00 до 6.00 у літній час (із 01 квітня по 31 жовтня) та із 22.00 до 6.00 – у зимовий (із 01 листопада по 31 березня).
- Доопрацьований проект рішення передбачає механізм дій співробітників міліції у випадку виявлення на вулиці у нічний час дитини «без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, з їх дозволу» – це встановлення місця проживання чи навчання, причини перебування поза домівкою в нічний час – і повідомлення телефоном батьків. Далі дитину повертають батькам – або направляють до КП «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», - пояснює секретар Черкаської міської ради Віктор Горкун – голова комісії з питань соціального захисту, профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей та учнівської молоді Черкаської міської ради (що доопрацьовувала проект рішення). - Якщо йдеться про студента – йому видадуть письмове попередження. Копії таких попереджень, нарівні з копіями актів передачі дітей батькам чи до притулку, щотижня направляються до служби у справах дітей міської ради та до відділень кримінальної міліції у справах дітей райвідділів міліції.
- Дехто називає це рішення запровадженням «комендантської години» - але уночі на вулицях міста дітям робити просто нічого - і це має розуміти кожен дорослий, - констатує голова фракції Партії регіонів у Черкаській міській раді Ігор Мельников. – Це рішення необхідне для всієї нашої громади – для самих дітей та їх батьків, для вчителів – оскільки йдеться про успішність навчання дітей, що не байдикуватимуть уночі на вулицях, для міліції – оскільки йдеться про зменшення у місті кількості правопорушень, тощо… Стосовно ж закидів про те, що рішення не має сенсу приймати, бо виконуватись воно не буде – то так само можна сказати і про будь-який закон на рівні держави. У проекті рішення прописані чіткі і реалістичні механізми його виконання – і його впровадженню передуватиме широка інформаційна кампанія, що триватиме місяць до набуття рішенням чинності.
- Прийняття цього рішення стане ще одним механізмом виявлення неблагополучних родин і налагодження вчасної профілактичної роботи із ними, - переконана начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради, заступник голови комісії з питань соціального захисту, профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей та учнівської молоді Черкаської міської ради Світлана Шишлюк. – Цим рішенням ми передовсім прагнемо уберегти дітей від насилля – і втягування їх самих у кримінальні дії. Яскравим прикладом є останній випадок зґвалтування 40-річним чоловіком 16-річної дитини, яке сталося нещодавно, якраз уночі, коли дівчина просто поверталася додому після зустрічі зі своїм хлопцем. І головний важіль впливу, який дає нам це рішення – це саме підвищення відповідальності за виховання і розвиток дитини її батьків і громади в цілому.
15.02.2013 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
13:05 16.02.2013 Patrot:
Шановний пане Мельников! А чи личить Вам як міському лідеру регіоналів просувати антиконституційне рішення, яке скасує кожен суддя при першому ж позові? Або спрацює прокурорський припис! Регіонал не може дозволяти робити безглуздя, яке є нормою для так званих "вільних демократів", особливо для їх керівника - нехай і просувають це рішення! Якими б благородними мотивами Ви не користувались, все це закінчиться нічим! До того ж виглядає це, як відволікання міліції і сприяння криміналу, як правильно написав полковник на "Прочерку"! А чи сподобаються такі непродумані дії Сергію Борисовичу та багатьом іншим черкащанам-регіоналам і їх симпатикам (я в тому числі)? Хоч трохи думайте про імідж партії, не пропонуйте програшних проектів! А то ще й Одарич накладе "вето" і заробить бонуси. Запросто!