КВУ: На черкаських дільницях виборці похилого віку нерідко не можуть зрозуміти, як голосувати

Як інформують у КВУ, Черкащина розпочала виборчий процес без значних ексцесів. Всі дільниці відкрились вчасно, хоча були незначні затримки і певні технічні моменти. Наприклад в с. Велика Севастьянівка Христинівського району комісія забарикадувалась в приміщенні дільниці. спостерігачів, кандидатів в приміщення до 08-00 не впускають.

Всі дільниці забезпечені необхідним інвентарем і виборчими скриньками в достатній кількості.

Виборці часто запитують інформацію про процедуру голосування. Наприклад Черкаси. ВД 710983. Багато старих людей отримують бюлетень, ідуть в кабінку, потім повертаються і питають, як заповнювати. Спостерігачі від партій/кандидатів намагалися роз'яснити, але комісія це забороняє. Подекуди виборцям важко осягнути систему вибору. Наприклад: У Черкасах на ВД 710999 виборець отримав бюлетені, пожмакав їх і кинув на стіл членам комісії.

Біля деяких дільниць знаходяться особи, які проводять всеукраїнське опитування "5 питань". Також фіксувались волонтери, які проводять екзит-пол для Студії Савіка Шустера. Масового скупчення людей при проведенні президентського опитування не фіксується.

Протиепідеміологічні заходи

Здебільшого ДВК обладнані необхідним мінімумом засобів захисту. Члени комісій, спостерігачі здебільшого знаходяться в масках. Але захисні екрани на столах, де працюють члени ДВК відсутні. Вимірювання температури біля входу на дільницю проводяться, але далеко не у всіх ДВК. Приблизно 1 на 4. Провітрювання приміщень та вологе прибирання станом на 10-00 не здійснюється.

На дільницях є окремі кабіни для голосування осіб із підвищеною температурою, але в такій кабінці голосують всі виборці.

Члени комісій, які забезпечують голосування осіб за місцем їх перебування мають маски, рукавички, але не мають захисних щитків. Для утилізація засобів захисту використовуються звичайні кошики.

На частині дільниць нанесена розмітка, але не у всіх ДВК. Скупчень виборців на 10-00 не фіксується, хоча вже є черги.

Незаконна агітація.


Масових випадків незаконної агітації не фіксується. Зранку 25.10. в м. Черкаси виявлена свіжа агітація партій ВО "Батьківщина". Ручок, значків з партійною символікою на ДВК не помічено.

Черкаська ОО КВУ проводить незалежне громадське спостереження за ходом виборчого процесу на місцевих виборах 2020 року. По області працюють мобільні групи і стаціонарні спостерігачі КВУ.
25.10.2020 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter