Віталій Ільченко: «Черкаси мають стати містом комфорту для кожного черкасця»

Віталій Ільченко: «Черкаси мають стати містом комфорту для кожного черкасця»Урівняти в комфорті проживання центр і околиці міста – і зробити його максимально затишним і зручним для всіх мешканців передбачає програма «Комфортні Черкаси».

- Міська влада не в змозі забезпечити нормальний рівень проживання у місті для всіх і для кожного, поділила містян на людей першого та другого сорту. Адже це так зручно: розвивати центр, де так чи інакше бувають усі черкасці, і таким чином економити кошти на розвитку околиць міста. Це дуже відстала і не орієнтована на людей система управління містом, - зазначає кандидат на посаду черкаського міського голови Віталій Ільченко. – У сучасному розвиненому місті, що має перспективи, повинні бути однаково комфортними і центр, і околиці. Немає «спальних районів» - бо люди там не тільки сплять, вони відпочивають, спілкуються, гуляють із дітьми – і проводять там значно більше часу, ніж у центрі міста.

На думку Віталія Ільченка, у так званих «спальних» районах має бути стільки ж розваг та можливостей для розвитку не менше, ніж в центрі. Адже саме там люди проводять левову частку свого часу. Саме на забезпечення рівних, однаково комфортних умов для мешканців кожного району міста – центр це чи околиці – і спрямовано програму Віталія Ільченка «Комфортні Черкаси».

Передовсім, вона передбачає аудит ступеню комфортності кожного району міста. Наступний крок – комплексний благоустрій кожного району – від мікрорайону до кожного конкретного двору. Можливості цьому є – сьогодні децентралізація значно збільшила місцеві бюджети, головне – правильно розпоряджатись цими коштами для розвитку міста, а не його ілюзії. Програма «Комфортні Черкаси» передбачає, що кожен двір має бути продовженням комфорту квартири – і створювати затишне і цікаве дозвілля і для дітей, і для дорослих. Суттєвим пунктом програми є модернізація мереж будинків, системи опалення. А також - встановлення автономного опалення для об’єктів соціальної та бюджетної сфери міста.

Нарешті, залежно від виявлених потреб кожного району міста, його розвиток буде забезпечено справедливим розподілом бюджетних коштів. Пріоритет віддаватиметься не масштабним об’єктам, а розвитку об’єктів у мікрорайонах.

- Саме тоді ми не будемо спостерігати, як, залежно від місця проживання, для «своїх» районів буде забезпечено комфорт, а для інших — лише обіцянки, - констатує Віталій Ільченко. - Саме тоді Черкаси ввійдуть до п’ятірки кращих міст країни з комфортності проживання. І саме тоді кожен мешканець нашого міста на запитання: «Яке б ти місто обрав для життя?» — із гордістю зможе відповісти: «Мій вибір – Черкаси!».
16.10.2020 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter