Держаудитслужба виявила порушень на Черкасиводоканалі на 178 млн. грн. Підприємство вважає висновки перевіряючих упередженими

На КП "Черкасиводоканал" прокоментували результати ревізії фінансово-господарської діяльності КП працівниками Держаудитслужби.

Понад трьох місяців ревізори з Управління північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області здійснювали перевірку фінансово-господарської діяльності КП «Черкасиводоканал». І ось, нарешті, після тривалого «копання» в документах та терору працівників підприємства, перевірка завершена і є результати.

На думку ревізорів, виявлено 35 «порушень» на суму 178 млн грн. Що це за «порушення»? Розберімося разом.

Ось деякі пункти з переліку «порушень»: «Нарахування та виплата не передбаченої законодавством та галузевими Угодами матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні відпустки в період з 01.09.2015 по 31.05.2020» та «Не передбачена галузевою Угодою надбавка за безперервний стаж понад 6 місяців до 3 років».

Тобто, перевіряючі вважають, що підприємство в період з 2015 по 2020 рік не мало права виплачувати усім працівникам раз на рік надбавку на оздоровлення під час відпустки. Зазначимо, що сьогодні цієї надбавки вже немає. Замість неї з червня поточного року усім працівникам нараховується надбавка за безперервний стаж роботи на підприємстві. Ці виплати ревізори зазначили як «порушення».

Працівниками підприємства було надано письмове пояснення, що відповідно до статті 97 Кодексу законів про працю України, усі доплати встановлюються підприємством самостійно та прописуються у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, регіональною та галузевими угодами.

Галузевою угодою встановлено мінімальні обов’язкові гарантії в оплаті праці та визначено, що Угода не обмежує права підприємства на розширення соціальних гарантій і пільг для найманих працівників за рахунок власних коштів.

Всупереч поясненням, що підприємство діє відповідно до чинного законодавства та має право нараховувати надбавки працівникам, які щоденно своєю тяжкою працею забезпечують місто питною водою, перевіряючі все одно визначили це як «порушення» та вимагають його усунути попри законність дій підприємства. А як це зробити? Попросити усіх працівників повернути кошти?

Ще одне «порушення», на ДУМКУ аудиторів, це завищення вартості виконаних робіт підрядною організацією під час будівництва водопровідної мережі по вул. Чигиринській, загальною протяжністю 1134,95 м. Трубопровід пролягає як під зеленою зоною, так і під проїжджою частиною у спеціальних футлярах, які захищають труби від надмірного навантаження. На думку ревізорів, трубопровід прокладений тільки під зеленою зоною, а під проїжджою частиною у футлярі труби немає. Як пояснити аудиторам, що водопостачання здійснюється під тиском, і якби там не було труби, то з-під землі бив би кількаметровий фонтан!

Факт виконаних робіт підтверджується технічним наглядом, який провів перевірку відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт.

Де ж тут «порушення»? Ревізори вважають, що всього прокладено 829,7 м трубопроводу, а не 1134,95 м. Вони не порахували 294 м, які були протягнуті у футляри. В чому ж справа. Тут є два варіанти: або хтось не вміє читати, або рахувати!

Також ревізори нарахували збитків для підприємства на суму 66 млн грн. Що це за страшна цифра? На їхню думку, це та сума, яку водоканал не донарахував споживачам за послугу водовідведення. Аудитори вважають, що весь обсяг стічної води, який переданий ПАТ «Азот» для очищення, повинен бути донарахований споживачам. Однак, перевіряючими не взято до уваги вимоги нормативних документів, які чітко регламентують механізм нарахування за спожиту послугу водовідведення (відповідно до обсягу холодної та гарячої води згідно з показниками лічильників, або, при їх відсутності – за нормами).

Водночас, перевіряючи знімають з витрат вищезазначений обсяг стічних вод переданих ПАТ «Азот» для очищення, звинувачуючи підприємство у завищеній собівартості послуги. І в результати домальовують ще 33 млн грн. збитків.

В цій ситуації ревізори під час своїх розрахунків суперечать самі собі.

Одночасно на підприємстві здійснювалася перевірка ще одним контролюючим органом – Державною аудиторською службою України. Зазначені «порушення» також ввійшли в аудиторський звіт.

На кожне «порушення» з переліку ревізорів були заперечення з посиланням на законодавчі документи. Однак ревізори уперто не хотіли їх брати до уваги. Склалося таке враження, що вони прийшли з не з ціллю перевірити в черговий раз фінансову-господарську діяльність, а щось «накопати». Невже перевірки «на замовлення» не залишилися в минулому? Невже ми не маємо права на неупередженість?
06.10.2020 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter