Томенко: в Україні Януковича звернення посадових осіб із судовими позовами до журналістів - норма

Томенко: в Україні Януковича звернення посадових осіб із судовими позовами до журналістів - норма Звернення посадових осіб із судовими позовами до журналістів стає нормою в Україні
Про це сказав Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко під час прес-конференції в Ужгороді.
Він поінформував, що до Комітету надійшло звернення від редактора інтернет – видання «Херсонська правда» з приводу порушення його процесуальних прав. Зокрема, начальник райвідділу Херсонського міського управління МВС України подав судовий позов проти редактора інтернет-видання та вимагає стягнення моральної шкоди у сумі 100 000 гривень.
Як повідомив журналіст, в оприлюдненій ним інформації, де йшлося про вбивство злочинця, застреленого правоохоронцями під час затримання, він не називав нікого з «силовиків», більше того, одразу оприлюднив офіційне повідомлення міської прокуратури із спростуванням факту такого інциденту. Не зважаючи на це, на журналіста все рівно подали до суду та навіть своєчасно не поінформували про початок судових засідань.
Микола Томенко нагадав, що в Україні діє Закон «Про інформацію», який був ухвалений за його активної участі. За його словами, найбільше зловживають ним посадовці МВС та інших правоохоронних органів.
«Це правове невігластво, яке демонструють керівники структурних підрозділів МВС, позиваючись до журналістів з вимогами відшкодування моральної шкоди, всупереч положенням частини 2 статті 31 Закону України «Про інформацію», де чітко сказано, що посадові особи у справах про захист честі, гідності та ділової репутації вправі вимагати в судовому порядку лише спростування недостовірної інформації про себе і не мають права вимагати відшкодування моральної шкоди. Таке право надається лише фізичним особам», – зазначив Голова Комітету
На його думку, звернення посадових осіб із судовими позовами до журналістів стає нормою в Україні. «Раніше це були тенденції «кучмівського» режиму, тепер – режиму Януковича», – наголосив М. Томенко.
Також він поінформував, що Комітет з питань свободи слова та інформації звернувся до Міністра внутрішніх справ України та до Голови районного суду м. Херсон з проханням звернути увагу на даний інцидент та розібратися у ситуації, що склалася.
Окрім того, за словами Миколи Томенка, Комітет буде уважно відслідковувати цей судовий процес, оскільки практика такого «діалогу» правоохоронних органів та журналістів в Україні сьогодні стає загрозливою тенденцією.
04.02.2013 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter