Боднар: Що зміниться на Черкащині після того, як з 20-ти районів залишиться 4-ри

Боднар: Що зміниться на Черкащині після того, як з 20-ти районів залишиться 4-ри Укрупнення районів, налагоджені роботи новоутворених райдержадміністрацій, перехід більшості повноважень на рівень ОТГ, розпорядження комунальним майном у перехідний період – ці та інші завдання наразі гостро стоять на даному етапі впровадження адміністративної реформи.

За постановою Верховної Ради України, на Черкащині замість 20-ти будуть утворені чотири райони: Черкаський, Уманський, Звенигородський, Золотоніський. До кінця року повинні провести ліквідацію та утворення нових райдержадміністрацій. Як інформують у Черкаській ОДА, про це розповів у ході пресконференції голова ОДА Роман Боднар. Він сказав, що зараз на державному рівні очікуємо на нормативні документи, які б врегульовували ці питання:

закону щодо впорядкування діяльності органів державної влади та ОМС у зв’язку з утворенням та ліквідацією районів;
рішення КМУ щодо утворення/ ліквідації РДА у зв’язку із утворенням /ліквідацією районів;
рішення КМУ щодо граничної чисельності та оплати праці працівників МДА на 2021 р.
– Більшість повноважень перейдуть до ОТГ, – зауважив очільник області. – Тому до кінця року новостворені ОТГ мають забезпечити організацію надання адміністративних послуг своїм мешканцям. Адже мета децентралізації – наближення послуг у громади. Загалом наступні роки будуть для ОТГ динамічними в напрямку їх розвитку.

Територіальні громади будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Вони отримають основний ресурс і повноваження. Серед основних надходжень:

⁃ ПДФО 60 %
⁃ місцеві податки і збори
⁃ рентні платежі
⁃ акцизний податок
⁃ доходи від використання комунального майна
⁃ плата за надання адміністративних послуг
⁃ трансферти (дотації, субвенції) тощо.
Пан Роман також додав про працівників РДА в районах:

– Зараз очікуємо рішень Кабміну щодо штатної чисельності та структури майбутніх райдержадміністрацій. Значна частина кадрів перейдуть працювати у новоутворені РДА та органи місцевого самоврядування. Новостворені спроможні громади мають потребу у досвідчених кадрах, щоб бути спроможними якісно надавати весь спектр послуг.

Окремо врегулювати необхідно питання передачі комунального майна з балансів колишніх районів на баланси нових районів та ОТГ. Воно з часом перейде на базовий рівень, тобто в управління ОТГ.

Утім процес тривалий, має чимало юридичних складнощів. Зокрема, очікуємо ухвалення в листопаді рішення КМУ щодо Порядку розмежування комунального майна району, бюджетних коштів та інших законів.

Додамо також, вибори до 4 районних рад призначили на 25 жовтня. Про це свідчить ухвалена постанова ЦВК.
19.08.2020 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter