Бондаренко: Черкаси посіли 19 сходинку в рейтингу 100 найпрозоріших міст України

Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України у 2019 році опубліковано Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитованим представником глобального руху Transparency International, неурядової міжнародної організації по боротьбі з корупцією та дослідженню рівня корупції у всьому світі. Про це інформують у міськраді Черкас.

«Програма «Transparent cities/Прозорі міста» заснована у 2017 році українським представництвом глобального руху Transparency International. Метою програми є дотримання найкращих практик у прозорості та підзвітності. За ініціативи Трансперенсі Інтернешнл Україна створено «Рейтинг прозорості 100 найбільших міст».
Бондаренко: Черкаси посіли 19 сходинку в рейтингу 100 найпрозоріших міст України

«Щороку аналізується відкритість міст за показниками у 14 сферах: відкритість інформації про роботу органів влади, участь громадськості у процесі прийняття рішень, прозорість інвестиційної сфери, бюджетування, закупівель тощо. Рейтинг показує, наскільки міська влада розкриває інформацію про свою діяльність громадянам та надає їм інструменти для впливу та участі», – розповідає директор департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод.

У цьогорічному рейтингу середній рівень прозорості українських міст становив 45,7 бали.

За результатами Рейтингу прозорості 2019 року Черкаси продемонстрували позитивну динаміку. Місто увійшло в Топ-10 міст, які найбільше покращили свій результат. У порівнянні з 2018 роком Черкаси піднялися з 32 на 19 місце в загальному рейтингу.

Так, місто набрало у підсумку 58,6 балів, покращивши свій результат у порівнянні з попереднім роком на 13,9 бали. У 2018-му Черкаси посідали лише 32 місце із загальним балом 44,7. У 2017 році загальний бал міста становив 35,7.

«У 2019 році найбільшого приросту місту Черкаси вдалося досягнути у сферах інвестицій та економічного розвитку, комунального майна, комунальних підприємств, землекористування та будівельної політики. Місто є прикладом у втіленні індикатора L08: на сайті Черкаської міської ради розміщено якісний та зручний для користування генеральний план міста. Будемо й надалі покращувати показник прозорості нашого міста, аби наші громадяни більше дізнавалися про діяльність міської влади та мали більше інструментів для впливу та участі», – говорить міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
24.02.2020 19:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter