Бондаренко: Здоровий глузд переміг! 2020 року до місцевих бюджетів продовжать зараховувати 13,44 % від акцизного податку на пальне

Здоровий глузд переміг! Так прокоментував ухвалення Держбюджету на 2020 рік депутатами ВРУ мер Черкас Анатолій Бондаренко.

- Відповідно до ухваленого сьогодні парламентом Законопроекту № 2144 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», у 2020 році продовжиться практика зарахування до місцевих бюджетів 13.44% надходжень від акцизного податку на пальне.

Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримає за цим надходженням міський бюджет Черкас становитиме близько 80 млн грн. В разі, якщо б, як і планувалось, акцизний податок на пальне був вилучений з місцевих бюджетів - це мало б, без перебільшення, згубні наслідки.

Паливний акциз є одним з істотних джерел наповнення місцевих бюджетів, і його адміністрування і використовування центральним бюджетом стало б великою втратою. Цей податок сплачує кожен кінцевий споживач, заправляючись на АЗС. І досвід попередніх років показав ефективність його адміністрування саме місцевою владою, яка зрозуміло, що була зацікавлена в отриманні місцевих прибутків, і тому старанно блокувала потоки контрабандного й контрафактного палива на заправках.

Вітаю мудре рішення, і дякую всім колегам з Асоціації міст України, чия наполегливість і твердість позиції допомогли відстояти адекватний підхід до розподілу бюджетних коштів.
14.11.2019 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter