Євген Курбет: «Ми почали діяти, не чекаючи поки щось зміниться»

Соціально відповідальною назвав голова облдержадміністрації Олександр Вельбівець діяльність громадської організації «Громадська ініціатива «ЛАД». За його словами, ініціативи, які нині реалізує організація заслуговують на повагу та підтримку.
Євген Курбет: «Ми почали діяти, не чекаючи поки щось зміниться»

Про це голова облдержадміністрації Олександр Вельбівець зазначив під час зустрічі з почесним членом наглядової ради громадської організації «Громадська ініціатива «ЛАД» Євгеном Курбетом. Він каже, що влада нині активно працює над розвитком первинної ланки медичної допомоги на селі, але поки медреформа дійде до кожного населеного пункту області, будь-яка допомога неурядових громадських організацій є дуже доречною. За його словами, виїзні прийоми мобільних груп лікарів у сільській місцевості, ініційовані «ЛАДом», є прикладом реальної, безкорисної допомоги селянам.

— Я був приємно вражений, коли мені розповіли, що громадська організація влаштовує виїзні прийоми лікарів у сільській місцевості. Вважаю, така діяльність має бути підтримана владою. Принаймні, ми повинні усіляко сприяти таким організаціям, адже вони, беручись вирішувати соціальні питання, по суті, допомагають нам, - зазначив Олександр Вельбівець.

Євген Курбет пояснив, що створення громадської організації «ЛАД» було реакцією небайдужих черкащан на виклики часу. При цьому, за його словами, лідери й активісти організації розуміють, що на їх вирішення владі потрібен час і неабиякий фінансовий ресурс. Відтак, без будь-якої підтримки, взялися реалізовувати власні соціально орієнтовані проекти.

— Наше завдання — сприяти розвитку сильного громадянського суспільства, а також вирішенню низки актуальних проблем черкащан. У той же час ми усвідомлюємо, що країна досі перебуває в складних економічних умовах, адже на Сході триває збройна агресія. У зв’язку із втратою територій, низки підприємств енергетичного комплексу, в тому числі копалень, економіка України пережила потужний шок й ресурсу на вирішення всіх соціальних проблем у держави просто немає. На жаль, економіка відновлюється надто повільно, аби люди реально відчули це. Тому, ми власними силами почали реалізацію різноманітних соціальних проектів. Почали з реабілітації колишніх військовослужбовців, що виконували завдання в зоні АТО, та членів їхніх родин. Потім започаткували виїзні прийоми лікарів у селах, де люди часто просто позбавлені доступу до якісної медицини. Зараз плануємо розширити нашу діяльність на вирішення інших соціальних проблем, зокрема, у сфері освіти та культури. Окремим напрямком діяльності може стати і надання різного роду допомоги соціально незахищеним і вразливим категоріям черкащан, — розповів Євген Курбет.

Олександр Вельбівець поцікавився, чим влада може сприяти діяльності організації.

— До складу наших мобільних груп входять кардіолог, офтальмолог та невропатолог, — говорить Євген Курбет. — Консультації у цих фахівців є найбільш запитуваними серед жителів сільської місцевості. Для роботи на виїзних прийомах вони забезпечені необхідним обладнанням. Але в селах жінки часто запитують про обстеження у мамолога. Організувати роботу лікаря ми можемо, однак, для цього потрібен сам мамограф. Такий є в обласному онкодиспансері і якби можна було залучити його – це було б суттєвою допомогою.

У відповідь Олександр Вельбівець пообіцяв вивчити це питання й сприяти залученню мамографу, а також інших медичних спеціалістів до роботи на виїзних прийомах лікарів, що організовані «ЛАДом».

Разом з тим голова облдержадміністрації та Євген Курбет обговорили перспективу розвитку в області сільських амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Так, за словами Олександра Вельбівця, на їх будівництво цього року буде направлено понад 155 мільйонів гривень. Утім він визнає, що реформа сільської медицини справа тривала й витратна.

— Звісно, це справа не одного дня, тому ваша ініціатива з виїзними прийомами лікарів є серйозною допомогою селянам і надійним плечем для влади, — зазначив голова облдержадміністрації.
21.03.2019 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter