Майборода: Проголосований бюджет Черкас на 2019 рік підготовлено з порушеннями та потребує змін

Проголосований бюджет у Черкасах підготовано із порушенням процедури та потребує змін. Таку думку озвучила Любов Майборода, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЧМР, під час прес-конференції 11 березня.

Колишня депутатка зазначила, що бюджет ухвалювався з порушенням, оскільки не була дотримана процедура. Унаслідок чого, у переддень голосування виник новий проект, підготовлений групою «невідомих депутатів», де з’явилися необґрунтовані витрати, наприклад, на закупівлю нової техніки, а потрібні проекти позбулися бюджетного фінансування.

«Є процедура прийняття бюджету: розпорядники коштів – це керівники департаментів готують бюджетний запит, потім пропозиції ідуть до фінансового управління, яке узагальнює потреби і подає пропозиції по бюджету на виконавчий комітет. Останній ухвалює рішення і виносить бюджет на сесію. Депутати можуть долучатися до будь-якого етапу роботи над бюджетом, але їхні пропозиції мають проходити експертну оцінку. Цьогорічний проект бюджету не пройшов за цією схемою. Натомість, новий бюджет має пропозиції, які не обговорювалися у департаментах. Документи підготовлені не за формою, та включають непотрібні запити. Так, наприклад, з’явився запит на придбання ударно хвильового літотрипера, вартістю 15 мільйонів гривень, хоча ні департамент охорони здоров’я, ні медичний заклад не подавав заявку на купівлю цього пристрою», - заначила Любов Майборода.

Зміни у бюджеті також спричинили те, що перехідні об’єкти – це ті об’єкти, які були в бюджеті розвитку у минулому році, цьогоріч не отримали фінансування із бюджету. А це – оплата послуг за уже зроблений ремонт кількох медичних закладів. Новий бюджет пропонує дофінансувати ці витрати з «інших джерел».

«Унаслідок бюджетного колапсу, який тривав у другому півріччі минулого року, ці об’єкти недофінансувались. Кошти не були освоєні, відтак залишок фінансування мав перейти на наступний рік. Це досить поширена практика, але Черкаси вирішили змінити цей проект. І у новому варіанті бюджету, депутати пропонують шукати фінансування на ці об’єкти самим медичним закладам, а це більше 17 мільйонів гривень на оплату послуг з капітального ремонту чотирьох медичних закладів міста», - розповіла Любов Майборода.

Саме тому експертка спільно із керівниками медичних закладів подала звернення до міського голови, аби той ветував проголосований депутатами бюджет, та забезпечив медичним закладам фінансування із держаного бюджету. Якщо ж Анатолій Бондаренко не підтримає звернення, медики планують оскаржувати рішення у судовому порядку.
12.03.2019 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter