Хто має право на безкоштовний проїзд у тролейбусах Черкас

Хто має право на безкоштовний проїзд у тролейбусах ЧеркасКП «Черкасиелектротранс» інформує, хто має право на безкоштовний проїзд у тролейбусах.

За інформацію директора цього підприємства Петра Кучера, в салонах тролейбусів розміщено чинний перелік категорій громадян, яким відповідно до нормативно-правових актів України надається право безплатного проїзду в тролейбусі (за рахунок видатків місцевих бюджетів на компенсацію виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян), підготовлений з урахуванням змін до чинного законодавства України та погоджений департаментом соціальної політики Черкаської міської ради.
Додатково рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 31.05.2016 року №677 безплатний проїзд у тролейбусах встановлено для учнів професійно-технічних навчальних закладів денної форми навчання, учнів загальноосвітніх навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів денної форми навчання І-ІV рівнів акредитації.

У вищевказаному переліку відсутні такі пільгові категорії громадян, як ветеран праці, пенсіонер за вислугу років, пенсіонер у зв’язку зі втратою годувальника з огляду на наступне:

1) Підпунктом 1 п. 12 розділу І Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 року № 76-VIII внесено зміни до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”, а саме — у ст. 7 виключено п. 12, яким було передбачено надання ветеранам праці такої пільги як безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту. Дані зміни, а саме - пп.1 п.12 розділу І Закону №76-VIII визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним) згідно з Рішенням Конституційного Суду № 5-р/2018 від 22.05.2018 року.

2) Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 року № 354 право на безплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах надається пенсіонерам за віком за наявності посвідчення встановленого зразка чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який зареєстрований у зазначеній системі і видається на безоплатній основі. Враховуючи зазначене та роз’яснення департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, надане КП “Черкасиелектротранс” у листі від 05.10.2018 року №11218/28-5/01-10 (до пенсіонери за вислугу років та пенсіонери у зв’язку зі втратою годувальника права на безплатний проїзд у міському пасажирському транспорті не мають.

Крім того, згідно з листом департаменту соціальної політики Черкаської міської ради від 05.10.2018 року №11218/28-5/01-10 на обліку в єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільговий проїзд у міському пасажирському транспорті, ветерани праці, пенсіонери за вислугу років та пенсіонери у зв’язку зі втратою годувальника не перебувають.

ПЕРЕЛІК
категорій громадян, яким відповідно до нормативно-правових
актів України надається право безплатного проїзду в тролейбусі
(за рахунок видатків місцевих бюджетів на компенсацію виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян)
пільги надаються:

٭ учасникам бойових дій та прирівняним до них особам;
٭٭ особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам;
٭٭٭ особі, яка супроводжує особу з інвалідністю І групи (не більше одного супроводжуючого);

- ветеранам військової служби;
- ветеранам органів внутрішніх справ;
- ветеранам Національної поліції;
- ветеранам податкової міліції;
- ветеранам державної пожежної охорони;
- ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби;
- ветеранам служби цивільного захисту;
- ветеранам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та особам, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);
- реабілітованим громадянам, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами;
- громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (віднесеним до категорій 1, 2); потерпілим дітям, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
- військовослужбовцям, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, а також батькам військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;
- дітям з багатодітних сімей;
- пенсіонерам за віком;
- дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах.

Додаткова інформація:

Пасажир має право безплатно перевозити з собою дітей віком до 7 років та ручну поклажу, визначену Правилами користування міським електричним транспортом.

Право на безплатний проїзд пільгових категорій громадян, зазначених у переліку з позначками «٭», «٭٭» та «٭٭٭», надається також особам, на яких поширюється дія Угоди про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, незалежно від місця їх проживання, (які постійно проживають у країнах-республіках колишнього СРСР, крім Естонії, Латвії та Литви).

Документи на право безплатного проїзду пільговими категоріями громадян є:

- посвідчення встановленого зразка або довідка;
- для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, - єдиний квиток.
19.02.2019 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter