Вельбівець: Міська влада Сміли має укласти нову угоду з "Нафтогазом" (відео)

Місцева влада Сміли повинна взяти на себе відповідальність щодо забезпечення містян опаленням та укласти нову угоду з "Нафтогазом".

Про це в інтерв'ю "Прямому" розповів новопризначений голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець.

Мітингувальники переймаються, що їм платіжках по верх комунальних послуг додадуть ще суму боргу?

Саме таку думку нав'язують сьогодні мітингувальникам і жителям Сміли, що борг, який закріпився за комунальними підприємствами, за постачальниками тепла у попередні періоди, якраз має лягти на кишені простих громадян. У разі визнання цього боргу міською радою і це обов'язково вплине на тарифи для населення і це буде важким фінансовим зобов'язання на людей. Насправді це не так, бо на сьогодні за дорученням президента, по-перше, було врегульовано постачання тепла у місто. В екстреному режимі президент ухвалив рішення і дав чіткі доручення з приводу початку цього процесу за дві години, і за добу укласти відповідні договори стосовно постачання газу між "Нафтогазом" та містом Сміла. Насправді, це унікальний шанс розпочати сьогодні нову сторінку відносин, тим більше що прямі договори з "Нафтогазом" передбачають пільгову ціну, яка не є ринковою і складає 7, 4 тисяч гривень за один кубічний метр газу. А також передбачає надання кредиту від "Нафтогазу" для поточних платежів пов'язаних з погодженням цього процесу, а повернення цих платежів відбуватиметься походу сплати рахунків споживачів тепла до 25 числа наступного місяця.

Тому умови, які є наразі, абсолютно спрятливі й мають бути схвалені. Зараз останні роки, тариф, який ставився для людей і був обтяжливим, тому що застосовувався подвійний тариф, помножений на два, тобто коефіцієнт за несанкціонований відбір, за несвоєчасний відбір, штрафи, пеня і тому дійсно цей тягар був дуже страшний, але ситуація склалась не вчора, не з початку цього року - це історія триває кілька років, тому одна з вимог людей - це щоб вона не лягла для них тягарем, вимога, щоб це не стало тягарем для бюджету. Але разом з тим, борг не може зависнуть, він має чітку прив'язку до комунального підприємства, до виконавчого контролювального органу - комітету міськради, і лише позовами можна визнавати, або не визнавати, або перекладати ці борги на конкретних виконавців, тобто на представників Енергоінвесту і посадових осіб. Ба більше, я вважаю, що складова бездіяльності депутатського корпусу і міського голови чи виконувача його обов'язків, але найголовніше, що цю ситуацію найрадикальніше почали вирішувати зараз, коли борги стали страшними, 86 мільйонів боргів - це прямий борг з нарахуванням пені та штрафних санкцій - це 150 мільйонів, але тут мова йде, взагалі про 200 мільйонів, але тут уже лякають містян, оскільки річний бюджет міста - 210 мільйонів.

В даній ситуації основне зрозуміти роль та місце місцевої влади, яка свого часу через свідому, або не свідому відсутність контролю допустили нарощення таких боргів комунальним підприємствам. Створили ці борги, які просто у повітрі зависнуть не можуть. Тому саме врегулювання цієї ситуації є основним завданням, яке поставив президент. Петро Олексійович (Порошенко - ред.) особисто наголосив, що контролює це питання, щоб борг вкотре не було покладено на населення, як додатковий платіж. Це основне завдання, яке мають усвідомити люди й це той посил з яким я приїхав. А зволікання укладання прямої угоди за пільговою ціною 7,4 тисячі з визнанням боргу і його реструктуризації, і регресними позовами, саме дозволяє цей регрес почати не допустивши, щоб після 25 листопада, коли "Нафтогаз" почне виставляти рахунки, не допустити, щоб застосування коефіцієнту 2 по ринковій ціні 14,3 сумарно буде 8, тобто ви розумієте, що це в чотири рази вищий тариф на споживання - ось це загроза для населення, яку вони повинні боятись.

Дискусія, яка проходитиме в міській раді з врегулювання з депутатами, з міським головою, з комунальними підприємствами, що вони мають ухвалити відповідне рішення, взяти на себе відповідальність і далі шукати шляхи фінансової підтримки з держбюджету, через відповідні субвенції, дотації або виконання інших державних програм чи місцевих в частині розвитку міста, щоб ресурс, який спрямовуватиметься на реструктуризацію боргу не спричинило відсутність розвитку міста, яке і так багато років по суті не розвивалось. Це очевидно, і це визнають люди й наше завдання на сьогодні, взяти відповідальність має міська влада, а ми маємо її до цього спонукати й пояснити, що далі не нарощувати ці борги й не заводити в кабалу населення непомірними для них тарифами, ми маємо ситуацію врегулювати в найближчих два дні, як поставив доручення президент.

Як спокійно пояснити жителям Сміли, що буде з цим боргом?

Ну річ у тому, що ви розумієте, зараз будемо намагатись представників від людей, які зараз тут мітингують запросити їх для громадського контролю дискусії, яка буде відбуватись в міськраді, щоб вони контролювали, якими будуть пропозиції, наскільки вони є реальними, найголовніше, що я чую зараз - це відповідальність, реальна відповідальність, реальні особи, які спричинили, які вкрали цей ресурс, взявши державний ресурс, маючи на увазі газ, отримавши кошти за його споживання від населення, бюджетних установ, інших споживачів і водночас не розрахувавшись за цей газ.

Це означає, що це було неоднорідне свідоме розграбування, і що основне ті, хто мав би контролювати цей процес свідомо чи несвідомо це не контролювали, тому зараз ситуація, яку маємо врегулювати, мають долучитися правоохоронні органи, це доручення так само президент дав Службі безпеки, прокуратурі - всім правоохоронним органам, які є на Черкащині й на національному рівні, щоб був реальний пошук тих людей, які спричини такі борги та щоб настала реальна відповідальність за такі дії або бездіяльність.


21.11.2018 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter