У "Нафтогазі" вимагають від Сміли визначитися з тим, хто повертатиме 85 млн. грн. боргу за спожитий газ

НАК "Нафтогаз України" зможе надати номінації на газ для запуску опалювального сезону в Смілі (Черкаська обл.), де 12 листопада введено надзвичайний стан через відсутність тепла в житлових будинках і соціальних об'єктах, лише після виконання постачальником теплоенергії умов чинного законодавства, повідомив перший заступник правління компанії Сергій Перелома.

"Ми просимо м. Смілу виконати норми закону. Перше: документально підтвердити, де розташовано основні засоби, що забезпечують городян теплом, хто їхній господар, хто за них відповідає, хто відповідатиме за безпеку постачання газу. Друге: якщо змінили теплопостачальника, то, згідно із законодавством, потрібно визначити правонаступника за борговими зобов'язаннями, які "напрацювала" попередня організація", - сказав С.Перелома, відео якого оприлюднено на сторінці у Facebook.

При цьому він уточнив, що теплопостачальник Сміли заборгував "Нафтогазу" 85 млн грн.

Водночас перший заступник голови правління повідомив, що НАК не вимагатиме від правонаступника відразу виплатити всю суму за борговими зобов'язаннями.

"Щодо до м. Сміли можна застосовувати норми закону №1730-VII: укладати відповідний договір про реструктуризацію на п'ять років і спокійно, на підставі підписаного документа, надавати номінації", - уточнив він.

С.Перелома також зазначив, що позиція місцевої влади щодо повернення боргів, зокрема заява про те, що міськрада "не платитиме за попередників", неправильна, оскільки саме вона ухвалювала рішення про передання комунальної власності в оренду приватній компанії та сім років не контролювала, як експлуатуються основні засоби.

Як повідомлялося, у Смілі з понеділка, 12 листопада, введено надзвичайний стан через відсутність опалення. Рішення про це ухвалила міськрада. Відповідно до цього повідомлялося, що навчальні заклади закриють на невизначений час. Без тепла залишаються житлові будинки, лікарні, дитячі сади та школи.

На початку 2018 року повідомлялося про таку ситуацію, що склалася в місті з опаленням. Від газу було відключено всі котельні та вимкнено централізоване опалення через те, що обслуговуюче підприємство ТОВ "Сміла Енергоінвест" не отримувало ліміти палива через багатомільйонний борг перед "Нафтогазом". При цьому опалювальний сезон 2017/2018 у місті розпочався також із запізненням - 16-17 листопада.

Інтерфакс-Україна
13.11.2018 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter