Бондаренко назвав суддів, які скасували частину рішень "виїзної сесії" Черкаської міськради в Каневі, - "кіреєвими"

Бондаренко назвав суддів, які скасували частину рішень "виїзної сесії" Черкаської міськради в Каневі, - "кіреєвими" Як інформують у міськраді Черкас, тут прокоментували рішення Черкаського окружного суду, яким було призупинено дію окремих рішень, ухвалених на так званій "виїзній сесії в Каневі" 22 серпня.

Черкаси знову в заручниках політичних протистоянь. Під загрозою опинилися міський благоустрій та навіть… безпека людей. На межі зриву закупівля ліків для важких хворих, придбання сучасного медичного обладнання, поточний та капітальний ремонти вулиць, зимове утримання доріг, оновлення тролейбусного парку, а ще – підготовка шкіл та садочків до опалювального сезону. Усе це – наслідки ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 24 вересня за позовом одного із обранців: нею призупинено дію низки рішень, прийнятих місяць тому депутатами.

– Такі судді своїми діями ганьблять нашу правосудну систему. Я б назвав його новітнім Кіреєвим черкаського походження. Виключне право призупиняти рішення про бюджет має тільки голова обласної державної адміністрації (в частині трансфертів), – прокоментував міський голова Анатолій Бондаренко. – Невже нам потрібно тепер забрати пільги в АТОвців, відмовити хворим у безкоштовних ліках? Це рішення позбавлене логіки й не враховує інтереси територіальної громади.

На думку депутата обласної ради чотирьох скликань, головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Любові Майбороди, рішення, за які депутати проголосували на сесії 22 серпня, дозволили нормально функціонувати комунальним службам міста.

– Відповідно до статті 42 закону «Про місцеве самоврядування в Україні», саме на сільських, селищних та міських головах, а не на будь-якій іншій посадовій особі, лежить персональна відповідальність за життєдіяльність ради, – прокоментувала вона. – На той час, у ситуації колапсу й фактично блокади частиною депутатів, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко був зобов’язаний зібрати сесію. Заборони проводити її в іншому місці немає. Мер взяв на себе відповідальність за ухвалені рішення, які врятували місто від припинення життєдіяльності багатьох галузей.

Вона переконана: у жодному разі зволікати з ухваленням більшості прийнятих тоді рішень було не можна. Для прикладу, за її словами, під час позачергового засідання 22 серпня рада спрямувала 1,5 млн грн на медикаменти для пільгових категорій. Без них на межі смерті опиняється майже 5,5 тисяч пацієнтів (серед яких – люди з інвалідністю та хворі на хронічні захворювання).

Більше з тим – низка черкаських родин може лишитися без заробітної плати. Через судову ухвалу й політичний підтекст із резонансними викликами доведеться зіткнутися і комунальному підприємству «Черкасиелектротранс». За словами його керівника Петра Кучера, тут працює 420 осіб. Щодня пасажирів (із яких 129 тисяч пільговиків) перевозить 62-64 тролейбуси.

– Транспортні послуги, відповідно до договору, міська рада замовила нам на рік. Утім, передбачила фінансування лише на дев’ять місяців. Під час останньої сесії депутати спрямували до кінця року 15 млн. грн., аби розрахуватися з нашим підприємством, – прокоментував Петро Семенович. – Натомість призупинення цього рішення означає, що ми не в змозі виплатити заробітну плату, розрахуватися з податками й за спожиту електроенергію.

Станом на сьогодні фахівці КП «Черкасиелектротранс» подали заявку до «ПриватБанку» для закупівлі нового рухомого складу в лізинг. Чи є сенс продовжувати цю процедуру, тепер не зрозуміло.

Як бути з ремонтом вулиць та зимовим утриманням доріг, не знають і на КП «ЧЕЛУАШ». Тепер тут мають великі сумніви стосовно того, чи вдасться їм втілити в життя запланований обсяг робіт.

Для прикладу, під час позачергової сесії 22 серпня депутати спрямували близько 12,8 млн грн на проведення поточного ремонту вулично-дорожньої мережі. У випадку, коли фінансування призупинять, комунальники не зможуть продовжити ці роботи.

– Водночас, у нас будуть проблеми з придбанням асфальтобетону для аварійно-ямкового ремонту, який ми виконуємо силами підприємства, – коментує начальник одного з відділів КП «ЧЕЛУАШ» Юлія Собачко. – 300 тисяч гривень мали спрямували на облаштування «лежачих поліцейських» та знаків. Утім, тепер ми не зможемо їх закупити. І це при тому, що є потреба встановити ці засоби примусового обмеження швидкості біля навчальних закладів. Торік ми почали цю роботу, а зараз мали б продовжить. Ще 500 тисяч гривень нам передбачали для нанесення розмітки, зокрема, «зебри».
Унеможливлюється і перевірка технічного стану мосту на проспекті Хіміків.

Для КП «ЧЕЛУАШ» обранці своїми останніми рішення передбачали 6,2 млн на зимове й літнє утримання шляхів. За ці кошти, як розповідає Юлія Миколаївна, мали б провести закупівлю паливно-мастильних матеріалів, сіль, пісок, орендувати вантажні автомобілі.

Ще на суму 13,5 млн грн підприємством оголошено міжнародний тендер на зимове утримання доріг.

– Якщо ці гроші знімуть, нам доведеться анулювати торги, – говорить вона. – Нам виділили 9 млн грн для закупівлі нової техніки в лізинг. Ми запланували, зокрема, закупити 6 комбінованих дорожніх машин, які необхідні нам для зимового та літнього утримання доріг, та підмітально-прибиральну машину. Передбачали провести й ремонт трьох старих КДМ-ок.

Майже щодня до Черкаської міської ради надходять звернення стосовно облаштування нових зупинок. Аби комунальники могли реагувати на ці скарги, депутати передбачили близько 3 млн грн.

Натомість у галузі освіти призупинені рішення унеможливлюють підготовку шкіл і садочків до опалювального сезону, а разом із тим і ремонт санвузлів, мереж і покрівель.
27.09.2018 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter