Директор Канівської ГЕС: Розмови про неможливість облаштування пляжу в Каневі - пусті балачки

Директор Канівської ГЕС: Розмови про неможливість облаштування пляжу в Каневі - пусті балачки Декілька років поспіль під час пляжного сезону в Каневі "Дніпрова Зірка" порушує питання необхідності роботи рятувальної станції на Дніпрі, фахівці якої могли б запобігти втопленням людей, у тому числі дітей, котрі відпочивають на воді. Після останньої трагедії, що сталася 18 червня цього року на так званому дитячому пляжі й забрала життя двох неповнолітніх братів, у виконкомі Канівської міськради відбулося засідання комісії. На засіданні не шукали винних у трагедії, а лише констатували - у Каневі немає жодного пляжу, та й купатися в Дніпрі офіційно заборонено, відтак облаштувати зручності для купання неможливо.

За словами керівництва міста, це пов'язано із роботою Канівської ГЕС, що викликає високу течію, різкі перепади та вири води. Розвінчати міф про неможливість облаштування пляжу в Каневі через діяльність Канівської гідроелектростанції узявся її керівник - Василь Гринь.

- Мене обурює, що у відсутності пляжу в Каневі звинувачують Канівську ГЕС, - говорить Василь Гринь. - За цією логікою пляжів не має бути і в інших містах, де працюють гідроелектростанції. Але ж і в Києві, і в Запоріжжі, і в Кременчузі, і в Дніпрі, де працюють ГЕС, є офіційні пляжі.

На мою думку, місцева влада використовує діяльність Канівської ГЕС як надуману причину, аби не облаштовувати в місті офіційного пляжу. Діяльність ГЕС і відсутність пляжу нічим не пов'язані, а подібні заяви згубно впливають на імідж нашої компанії.

Охоронна зона Канівської ГЕС складає 500 метрів від станції вниз за течією Дніпра. Заборон для облаштування пляжу поза цією зоною не існує. Окрім того, облаштовувати пляжі дозволено як у нижньому, так і верхньому б'єфі гідроелектростанції. Нерівності дна та глибина водойми на місці пляжу можуть бути відкориговані до потрібних показників, як це було зроблено в інших містах, де працюють гідроелектростанції. А перепади води, що виникають при роботі гідротурбін і, за твердженням місцевої влади, стають на заваді облаштуванню пляжу, в літній період мінімальні й складають до0,5 метра.

Із боку гідроелектростанції ніяких заборон на облаштування пляжу не існує. Для цього потрібні лише бажання місцевої влади та кошти, - констатував Василь Гринь.
17.08.2018 14:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter