Ткаченко: Черкаська ОДА стала буфером між Держгеокадастром та обуреними людьми

Ткаченко: Черкаська ОДА стала буфером між Держгеокадастром та обуреними людьми Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко прокоментував невдоволення значної кількості жителів області тим, як у регіоні вирішується питання з виділенням землі.
- Особлива увага на минулому тижні була прикута до земельних питань, - наводить слова Ю. Ткаченка прес-служба Черкаської ОДА. - Відразу наголошу: Черкаська обласна державна адміністрація послідовна в питанні вирішення земельних конфліктів. Пригадаймо, коли вони почали виникати. Тоді, коли централізували право розпоряджатися землями сільгосппризначення, що поза межами населених пунктів. Іншими словами: коли відібрали це право у громад, у місцевої влади, передавши на центральний рівень. Урешті, обласна адміністрація стала буфером між сторонами конфлікту: Держгеокадастром, який нам не підпорядкований, і обуреними людьми.

Що ми зі свого боку зробили? Ще три роки тому я ініціював, і обласна рада підтримала, звернення до Верховної Ради України щодо повернення органам місцевого самоврядування права розпоряджатися землями сільгосппризначення, що поза межами населених пунктів. Свою позицію ми озвучували і на центральному рівні. Зі свого боку Уряд уже ухвалив рішення щодо передачі земельних ділянок сільгосппризначення державної власності до комунальної власності об’єднаних територіальних громад. Обласний Держгеокадастр уже передав землі 14 ОТГ Черкащини. І я переконаний: протестами, політичними заявами чи в будь-який інший спосіб ми системно не змінимо ситуацію в земельній сфері. Натомість дієвий спосіб: не зволікати з об’єднанням громад. І тоді земельні питання цілком можна вирішувати на місцях.
05.07.2018 11:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter