У черкаському Держгеокадастрі прокоментували конфлікт з маньківським фермером Володимиром Стрельцовим

Як інформують у Держгеокадастрі в Черкаській області, в ЗМІ з’явилася інформація про Володимира Стрельцова із Паланочки Маньківського району, директора дочірнього підприємства «Грім» приватного підприємства-фірми «Гром», якого нібито позбавили землі (читати тут).

Відомство вважає, що в цих публікаціях викладено неправдиві факти й така дезінформація вводить в оману громадськість. Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області заперечує будь-які звинувачення на свою адресу й роз’яснює ситуацію.

Виконуючи свої посадові обов’язки, державний інспектор Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області в квітні 2018 року перевірив законність використання земель державної власності сільськогосподарського призначення в Маньківському районі. У результаті виявлено, що дочірнє підприємство «Грім» ПП «Гром», в особі директора Володимира Стрельцова, самовільно зайняло землі запасу загальною площею 120,1094 га в адмінмежах Паланоцької сільської ради. Такими протиправними діями підприємство завдало державі шкоди на суму 255901 грн. Матеріали, складені за підсумками перевірки, направлено в Управління СБУ в Черкаській області. На офіційних відкритих торгах 11 травня 2018 року право оренди земельних ділянок, які використовувало ДП «Грім» ПП «Гром» без правовстановлюючих документів, було продано. Переможець аукціону сплатив до Паланоцької сільської ради 262678 грн.

Закон України «Про оренду землі» та Земельний кодекс України визначає процедуру підготовки й проведення земельних торгів. У цих документах чітко передбачено перелік вільних ділянок і обов’язковість розміщення на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру інформації про сформований лот, дату й час проведення торгів. Тож відсутність такого оголошення (про що каже пан Стрельцов) – цілковита нісенітниця.

«Іноді обвинувачують наше відомство в тому, що деякі фермери користуються землею без належних документів, не сплачують податки й орендну плату. Дивує, що коли під час інспекторської перевірки ми знайшли вільні землі в адмінмежах Паланоцької сільської ради, то теж звинувачують Держгеокадастр! Землевпорядна служба Черкащини здійснює значну роботу з пошуку порушників земельного законодавства, а знайдені землі без належного оформлення виставляє на аукціони, що сприяють наповненню бюджетів сільських і селищних рад, – прокоментувала начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога. – Чому фермер Стрельцов засіяв землі, договір оренди на які закінчився, – це треба запитати в нього. Хоча відповідь є: дехто звик роками використовувати державні землі тільки для власного збагачення. Як не прикро, журналісти й громадські активісти, які мали б об’єктивно висвітлювати події й відстоювати дотримання законів України, звинувачують не порушника законодавства, а тих, хто бореться з такими порушниками. Мимоволі розумієш, що це замовлені, проплачені публікації, що, на жаль, збурюють суспільство. Подобається це комусь чи ні, але, запевняю, Держгеокадастр Черкащини добросовісно виконує свою роботу й діє лише в межах законодавства, до чого закликає й усіх землекористувачів і землевласників Черкащини».
04.07.2018 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter