Черкаська прокуратура спростовує заяви Бондаренка й Тренкіна про упередженість правоохоронних органів до членів "Батьківщини"

Як інформують у прокуратурі Черкаської області, в медійному просторі лунають гучні заяви окремих депутатів Черкаської міської ради та посадових осіб органу місцевого самоврядування щодо нібито здійснення правоохоронними органами на них та членів їхніх сімей тиску у зв’язку з приналежністю до окремих політичних сил. Публікації на цю тему набули суспільного резонансу, а тому прокуратура повідомляє наступне.

Слідчими слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України, процесуальне керівництво в якому здійснюється прокуратурою Черкаської області.

У ході досудового розслідування досліджується протиправна схема формування штучного податкового кредиту з податку на додану вартість шляхом відображення безтоварних фінансово-господарських операцій між пов’язаними суб’єктами господарювання приватного сектору економіки, що призвело до ненадходження до бюджету майже 4 млн. грн. податку на додану вартість.

У вівторок, 28.03.2018, у рамках здійснення досудового розслідування в указаному кримінальному провадженні, з метою відшукання первинних бухгалтерських і електронних документів, у тому числі на віддалених серверах, слідчими на виконання ухвал суду проведено обшуки в офісних приміщеннях ряду підприємств, задіяних у вказаній схемі.

На цей час слідство триває, слідчими та процесуальними керівниками вживаються заходи щодо всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин справи, зокрема встановлення повного кола осіб, причетних до умисного ухилення від сплати податків.

Акцентуємо увагу на тому, що зазначене досудове розслідування та проведені в ньому слідчі дії пов’язані виключно з установленням фактичних обставин кримінального провадження та не мають жодного відношення до політичної належності власників підприємств.

Гучні, емоційні заяви та звернення окремих посадових осіб і представників партій свідчать про упередженість, низький рівень політичної й правовової культури та розцінюється прокуратурою як тиск на правоохоронні органи з метою уникнути відповідальності.

Враховуючи той факт, що окремі особи намагаються періодично, із залученням ЗМІ, безпідставно критикувати та провокувати правоохоронні органи, закликаємо їх не втягувати органи прокуратури в протистояння, політичну діяльність та не вводити в оману громадян задля отримання політичних дивідендів, адже прокуратура здійснює свої функції виключно на принципах неупередженості, рівності перед законом і аполітичності.
29.03.2018 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter