Через дії Мінсоцполітики Канів не може отримати гуманітарну допомогу з Німеччини

Як інформує міська рада Канева, Канівський міський голова Ігор Ренькас звернуся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо проблем отримання гуманітарної допомоги від міста-побратима Фірзена «Німеччина).
Через дії Мінсоцполітики Канів не може отримати гуманітарну допомогу з Німеччини

Нижче подаємо повний текст звернення:

«Шановний Володимире Борисовичу!

У перші роки становлення незалежної України, які були найтяжчими для пересічних громадян в плані адаптації до нових соціально-економічних умов, доля поєднала Канів з німецьким містом Фірзен. За більш як чверть сторіччя між нашими містами склались унікальні відносини, аналогічних яким не існує на пострадянському просторі. Про це свідчать дипломати обох країн.

Варто наголосити на тому, що вже з перших місяців після підписання угоди про партнерство канівці відчули реальну допомогу з німецької сторони. Сотні наших дітей пройшли оздоровлення у Фірзені за кошти німецьких родин. Десяткам тяжко хворих проведено лікування у кращих клініках Німеччини. На проведення оперативного лікування окремих канівців витрачались сотні тисяч євро. Фінансові та матеріальні ресурси для допомоги накопичувались громадською організацією «Спілка «Друзі Канева», головою якої був і залишається відповідальний політик Фріц Маєс.

Сьогодні можна твердо заявити, що в Каневі не існує жодного з напрямків життя міста, де б німецькі друзі не надавали допомоги. Перш за все – це центральна лікарня з її відділеннями. Для неї було передано добрий десяток спеціалізованих автомобілів, забезпечено систему резервного електроживлення, надана значна кількість медичного обладнання та витратних матеріалів, профінансовані роботи з капітального ремонту терапевтичного та дитячого відділень, виділені кошти для придбання меблів в нове приміщення поліклініки тощо.Аналогічна допомога надавалась закладам освіти, соціальної сфери, культури і спорту. Був реалізований проект по навчанню молоді Канева робітничим професіям із залученням коштів Уряду Німеччини. Ми отримали два добротних автомобілі з повним комплектом обладнання для місцевої частини МНС.

Фактично перелік добрих справ, зроблених німецькою стороною, сягне нескінченної кількості аркушів, тому їх всіх не перелічити в короткому зверненні. Однак про деякі з них ми повинні заявити.

П’ятнадцять років спілка «Друзі Канева» фінансово та матеріально підтримує територіальний центр для літніх людей та центр реабілітації дітей з особливими потребами. Більше того, для медичних працівників центру реабілітації системно фінансується доплата до заробітної плати, а ряд одиноких літніх людей кожного місяця отримують грошову допомогу в рамках Програми «Пенсіонер Фірзена – пенсіонеру Канева». Багатьом дітям Канева із вродженими хворобами фактично подароване повноцінне життя. Організації інвалідів (спинальники, постраждалі від аварії на ЧАЕС, хворі на цукровий діабет тощо) системно отримували допомогу і цим самим знімалась гострота соціальної напруги та невдоволення владою в період гіперінфляції 90-х років і в теперішній непростий час, коли в Україні йде війна.
За період нашої дружби в Канів надійшло з Фірзена понад дев’яносто транспортів з допомогою. В перші роки вантажі проходили розмитнення через місцеве відділення «Червоного Хреста», аз 2004 року – через заснований благодійний фонд «Канів-Фірзен». Варто відмітити те, що всі Уряди України високо цінили допомогу, що надавалась українському місту та прилеглим селам німецькими громадянами. Повноважні представники держави відвідували Фірзен, засвідчуючи повагу громаді, яка простягнула руку допомоги Україні. Голова спілки «Друзі Канева» Фріц Маєс нагороджений орденом «Ярослава Мудрого».З іншого боку, посли Німеччини в Україні не раз відвідували Канів, цим самим поглиблюючи зв’язки двох народів і наближаючи входження країни в Європу.

Завдяки Фірзену у Каневі відбулось два молодіжних форуми за участю представницьких делегацій молоді з Англії, Франції, Німеччини, Польщі, Естонії, Білорусі. Відповідно наші делегації брали участь в аналогічних форумах країн Європи. Це стимулювало учнівську молодь Канева до вивчення іноземних мов та сприяло адаптації в сучасні економічні умови цивілізованих країн.

Однак протягом 2017 року стосунки наших міст раз за разом стали затьмарюватись незрозумілою позицією Міністерства соціальної політики, яке має приймати рішення про визнання допомоги гуманітарною. Ми розуміємо, що в Україні на тіньових схемах проходження вантажів через кордон цілий ряд структур заробляють багатомільйонні статки. Проте зрячий завжди зможе розрізнити чорне і біле. Недаремно в цьому зверненні ми побіжно показали історію відносин Фірзена і Канева, недаремно підкреслили публічність спілки «Друзі Канева» та благодійного фонду «Канів-Фірзен». Втім для того, щоб вантаж з Фірзена своєчасно пройшов процедуру визнання його «гуманітарним», потрібно було долучати «високих» київських посадовців, народних депутатів тощо.

Фірзенці не можуть усвідомити: чи це недбалість українських чиновників, чи направлені дії невідомих сил на підрив авторитету країни, чи врешті-решт допомога для України вже не потрібна?

Хотілось би, щоб викладене у зверненні адекватно сприйнялось Вами, Володимире Борисовичу, а чиновники профільних Міністерств були «зрячими» і працювали на авторитет країни та задля добробуту її громадян.

З повагою
Канівський міський голова І.О. Ренькас»
05.03.2018 08:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter